İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitme fikrinin aklına düşmesinin ardından, kendini “Amerika mı yoksa İngiltere mi?” sorusuyla boğuşurken bulabilirsin.

Ama şu an bu sayfada olduğuna göre, Amerika’ya öncelik verdiğini düşünebilir ve aralarındaki farkla ilgili aklına takılan soruyu hemen yanıtlayabiliriz.

Yaşayacağın şehre, seçeceğin okula, katılmak isteyeceğin program (Genel/yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, sınavlara ya da üniversiteye hazırlık için İngilizce gibi) ve konaklama türüne (aile yanı ya da öğrenci yurdu gibi) göre fiyatlar değişiklik gösterse de, uçak biletinle birlikte düşündüğümüzde Amerika ve İngiltere arasında büyük bir fiyat farkı yoktur.

Bu nedenle fiyat farkına takılmadan, Amerika planlarının bir sonraki adımı, “Hangi şehrine gitmeliyim?” sorusuna geçebilirsin.

Çoğu dil okulunun farklı şehirlerde merkezleri bulunduğu için, okul seçiminden önce bu soruya bir yanıt arayabilirsin.

Eğer, Amerika’ya gitmişken New York, California ya da San Francisco gibi hareketli bir şehirde İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsan, bütçeni biraz genişleterek, eğlenceli, kalabalık ve zengin bir kültürün içinde yaşayabilirsin.

Dolu dolu bir öğrenci hayatı yaşamak istiyorum diyorsan, Boston gibi üniversite şehirlerini tercih edebilir, üniversite kampüslerinde İngilizce eğitimi alabilirsin.

Ama bütçene dost bir şehir arıyorsan San Diego, Seattle, Washington, Tennessee gibi yerlerden oldukça memnun kalabilir, Amerika’da görmek istediğin diğer şehirleri de boş zamanlarında ziyaret edebilirsin.  

Sonucunda hangi şehri seçersen seç, gideceğin her yerde bol bol eğlenirken İngilizce’ni  fazlasıyla geliştirebilirsin.

Hatta Amerikan kültürünü  daha yakından tanıyabilmek için, bir ailenin yanında konaklayabilirsin. Ayrıca yanında kalacağın aile hakkında, gitmeden önce bizden bilgi alabilir ve onlarla iletişim kurabilirsin.

İstersen de öğrenci yurdunda kalabilir, ya da Amerika’ya gittikten sonra konaklama şeklini isteğine göre değiştirebilirsin.

Son olarak da “Hangi okulu tercih etmeliyim?” sorusuna bir yanıt ararsak, bunu da katılmak isteyeceğin program türüne, Amerika’da kalacağın süreye ve ayırdığın bütçeye göre belirleyebilirsin.

Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda yer alan Amerika’daki dil okullarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin... 

ÖNEMLİ NOT:

Okul seçiminde önceliğin bütçeyse, 30 HAZİRAN 2016'ya kadar kaydolarak,  indirim fırsatlarından yararlanabileceğin kampanyalı Amerika dil okullarını inceleyebilirsin;

  • Kaplan International Colleges -  30 Eylül 2016'ya kadar 4 hafta ve üzeri katılabileceğin tüm programlarda % 25 indirim, New York Empire State, Los Angeles Westwood ve San Francisco'da % 20 indirim ! 
  • FLS International - 31 Aralık 2016'ya kadar Genel/Yoğun İngilizce ve Sınavlara Hazırlık için İngilizce programlarında  % 15 indirim!
  • EC English - 31 Ekim 2016'ya kadar tüm programlarda 1 - 23 hafta arası için % 25, 24 hafta ve üzeri için % 20 indirim; ayrıca sadece Washington merkezine özel % 25 indirim fırsatı!
  • Kings Education - 30 Eylül 2016'ya kadar Genel/Yoğun İngilizce ve Sınavlara Hazırlık için İngilizce programlarında % 30 indirim!
  • St.Giles International - 31 Ocak 2017'ye kadar Genel/Yoğun İngilizce programlarında 1-23 hafta için % 20, 24 hafta ve üzeri içinse % 23 indirim fırsatı!
  • Embassy English - 30 Eylül 2016'ya kadar tüm programlarda  geçerli % 25 indirim fırsatı!
  • LSI - 31 Aralık 2016' ya kadar Genel/Yoğun İngilizce ve Sınavlara Hazırlık için İngilizce programlarında % 25 indirim fırsatı!

Diğer Amerika Dil Okulları

Kampanyalı Amerika Dil Okulları

Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin