İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitme fikrinin aklına düşmesinin ardından, kendini “İngiltere mi yoksa Amerika mı?” sorusuyla boğuşurken bulabilirsin.

Ama şu an bu sayfada olduğuna göre, İngiltere’ye öncelik verdiğini düşünebilir ve aklına takılan ilk soruyu hemen yanıtlayabiliriz.

Yaşayacağın şehre, seçeceğin okula, katılmak isteyeceğin program (Genel/yoğun İngilizce, iş İngilizcesi, sınavlara ya da üniversiteye hazırlık için İngilizce gibi) ve konaklama türüne (aile yanı ya da öğrenci yurdu gibi) göre fiyatlar değişiklik gösterse de, uçak biletinle birlikte düşündüğümüzde İngiltere ve Amerika arasında büyük bir fiyat farkı yoktur.

Farklı ülke seçenekleri bulunsa da, çok tercih edilen İngiltere ve Amerika arasında kaldıysan, evine daha yakın olmak ve daha az saat farkıyla yaşamak için, İngiltere’yi seçebilir ve hemen “Hangi şehrine gitmeliyim?” sorusuna geçebilirsin.

Çoğu dil okulunun farklı şehirlerde merkezleri bulunduğu için, okul seçiminden önce bu soruya bir yanıt arayabilirsin.

Eğer, İngiltere’ye gitmişken Londra’da kalınır diyorsan, bütçeni biraz genişleterek, hareketli, kalabalık ve zengin bir kültürün içinde yaşayabilirsin. Ayrıca İngiltere’deki tüm dil okullarının Londra’da bir şubesini bulabilirsin.

Dolu dolu bir öğrenci hayatı yaşamak istiyorum diyorsan, Cambridge ya da Oxford gibi üniversite şehirlerini tercih edebilir, tarihi binalarda ve dünyaca ünlü üniversitelerin kampüslerinde İngilizce eğitimini alabilirsin.

Ama bizim gibi deniz görmeden yaşayamam dersen Brighton, Bournemouth, Hastings, Eastbourne gibi İngiltere’nin güney sahillerini tercih edebilirsin.

Ve eğer yurt dışına ilk çıkışın olacaksa, tedirginliğini yenebilmen ve kendini daha rahat hissetmen için daha küçük ve sakin olan şehirleri de değerlendirebilirsin.

Yine de aklın hiçbirinde kalmasın. Çünkü İngiltere’nin kısa mesafeleri sayesinde, bütçene uygun olan şehri seçip,  görmek istediğin yerleri boş zamanlarında ziyaret edebilirsin.

Sonucunda hangi şehri seçersen seç, gideceğin her yerde İngiliz aksanıyla harika bir İngilizce’ye sahip olabilirsin.

Hatta İngiliz kültürünü  daha yakından tanıyabilmek için bir ailenin yanında konaklayabilirsin. Ayrıca yanında kalacağın aile hakkında, gitmeden önce bizden bilgi alabilir ve onlarla iletişim kurabilirsin.

İstersen de öğrenci yurdunda konaklayabilir, ya da İngiltere’ye gittikten sonra konaklama şeklini isteğine göre değiştirebilirsin.

Son olarak da “Hangi okulu tercih etmeliyim?” sorusuna bir yanıt ararsak, bunu da katılmak isteyeceğin program türüne, İngiltere’de kalacağın süreye ve ayırdığın bütçeye göre belirleyebilirsin.

Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda yer alan İngiltere’deki dil okullarını inceleyebilir ve kafana takılanlar için hemen bize ulaşabilirsin. 

ÖNEMLİ NOT:

Okul seçiminde önceliğin bütçeyse, 30 EYLÜL 2016'ya kadar kaydolduğunda indirim fırsatlarından yararlanabileceğin, kampanyalı İngiltere dil okullarını inceleyebilirsin;

Kaplan Internetional Colleges - Genel/Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi ve Sınavlara Hazırlık için İngilizce programlarında % 20 indirim!

EC English - 31 Ekim 2016'ya kadar Genel İngilizce, Yoğun İngilizce ya da  Akademik Yıl programlarında, % 20 indirim!  

Kings Education - 30 Eylül 2016'ya kadar Genel/Yoğun/Süper Yoğun İngilizce ve Sınavlara Hazırlık için İngilizce programlarında % 30 indirim!

St. Giles International - 31 Ocak 2017'ye kadar Genel/Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl programlarında, 1-23 hafta için % 20, 24 hafta ve üzeri içinse % 23  indirim fırsatı!

Embassy English - 30 Eylül 2016'ya kadar tüm programlarda  % 25 indirim fırsatı!

LSI - 31 Aralık 2016'ya kadar Genel/Yoğun İngilizce ve Akademik Yıl programlarında, % 25 indirim!

Oxford International  - 31 Aralık 2016'ya kadar Genel/Yoğun İngilizce, Sınavlara Hazırlık için İngilizce ve Akademik Yıl programlarında % 10 indirim!

Diğer İngiltere Dil Okulları

Kampanyalı İngiltere Dil Okulları

Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin