ALMANYA

Hali hazırda Almanca eğitimi görüyor ama kendini daha fazla geliştirmek istiyorsan ya da ileride üniversite eğitimin için Almanya’yı düşünüyorsan, 

Ama daha hesaplı bir dil eğitimi almayı planlıyorsan ziyaretin sırasında Bonn, Bremen, Dresden... gibi lokasyonlardan birinde yaşarken, boş zamanlarında diğer şehirleri gezebilirsin. 

Ya da olur olur Almanca’ya sempati duyuyorsan, bu dili kesinlikle ana vatanında öğrenebilirsin.

Dil okulu tercihini ise eğitim ihtiyaçlarına göre belirleyebilir; genel Almanca, iş için Almanca, üniversiteye hazırlık için Almanca ya da TestDaF/DSH sınavlarına hazırlık için Almanca eğitimi alabilirsin.

Ama öncesinde Almanya’da dil okulu süreci hakkında bilgi alabilir, kararlarını ise sonrasında kesinleştirebilirsin.

Ayrıca okulunun sunacağı çeşitli aktivite programları ve yarım ya da tam günlük şehir gezileri sırasında Alman kültürü hakkında kendini geliştirebilirsin.

Aklında bulunsun, Almanya’da dil eğitimi alman için öncesinde Almanca bilmene gerek yok; her şeye sıfırdan başlayabilirsin.

Bu süreç sırasında daha fazla Almanca pratik yapabilmen için okulunun ayarlayabileceği bir Alman ailenin yanında konaklayabilirsin.

Bu işte ilk olarak bütçeni belirleyebilir ve bu bütçeye göre bir şehir ve dil okulu seçebilirsin.

Ama sen daha fazla özgürlük istiyorsan, yine okulunun ayarlayacağı öğrenci yurdu, öğrenci evi, paylaşımlı apartman ve otel seçenekleri içinden sana uygun olanı tercih edebilirsin.

Örneğin eğlenceli ve kalabalık şehirleri tercih ediyorsan Berlin, Münih, Hamburg, Düsseldorf ya da Frankfurt gibi lokasyonları tercih edebilirsin.  

Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda yer alan Almanya’daki dil okullarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin...

 

Almanya Dil Okulları
Diğer Ülkeler