FRANSA

Hayatında Fransızca’nın ayrı bir yeri varsa, ya da bildiğin yabancı dile bir yenisini daha eklemek istiyorsan bu yaz Fransa’yı ziyaret edebilirsin.

Tüm okullarda haftada 15 ya da 20  saat genel Fransızca eğitimi alabilirken;  hedeflerine göre, yoğun Fransızca, sınavlara hazırlık için Fransızca ya da ek olarak birebir Fransızca eğitimi verebilen bir dil okulunu da tercih edebilirsin.  

8-17 yaşları arasındaysan, dil eğitiminin yanı sıra, gezi ve aktivitelerle dolu geçirebileceğin harika bir yaz tatili için, Fransa’daki bir dil okuluna kaydolabilirsin. 

Okul seçimini spor, el sanatları, dans, tiyatro gibi ilgi alanlarına yönelik workshop ya da aktivite programlarına göre de belirleyebilirsin.  

Bunun için istemen yeter! Hiç Fransızca bilmesen de Fransa’da istediğin dil okuluna başvurabilirsin. 

Ama hangi okulu seçersen seç, her okulda Fransa’yı daha iyi tanımana ve bolca eğlenmene olanak sağlayacak yarım ya da tam günlük gezilere katılabilir, Fransa’nın altını üstüne getirebilirsin. 

Ama kendine uygun dil okulunu nasıl seçeceğini bilmiyorsan, Fransa’nın hangi şehrini ziyaret etmek istediğine karar vererek başlayabilirsin.

Fransız yaşam tarzını da yakından tanımak istiyorsan orada bulunduğun süre boyunca okulunun sana ayarlayacağı bir ailenin yanında konaklayabilirsin

“Şehir hayatından ayrılamam, kalabalığa karışmadan yapamam” diyorsan, hazır Fransa’ya gidecekken, tabi ki Paris’i tercih edebilirsin.

Yine de yeni arkadaşlarınla daha fazla vakit geçirmekten yana olursan, okul kampüsü içinde ya da okulun ayarlayacağı bir öğrenci yurdunda da kalabilirsin. 

Ancak deniz olmadan yaz tatili olmaz diyorsan, Fransa’nın Antibes, Biarritz, Cannes, Hyeres,  Nice gibi kıyı şehirlerinden istediğini seçebilirsin.

Karar vermende biraz daha yardımcı olabilmemiz ve okul, program, aktivite, gezi, konaklama, fiyat konularında, seni daha iyi bilgilendirebilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin...

Şehir seçimin sonrasında ise, beklentilerine uygun eğitim programını sunan bir dil okuluna kaydolabilirsin.

 

Fransa Yaz Okulları
Diğer Ülkeler