İleride üniversite eğitimini İngiltere’de almayı planlıyorsan, kariyer planlarına İngiltere’deki Brockenhurst College ile başlayabilir, hedeflediğin üniversiteye harika bir lise eğitimiyle hazırlanabilirsin.

Londra ve Oxford’a bir buçuk saat uzaklıktaki New Forest’ta bulunan Brockenhurst College’ta A Level eğitimini alabilirsin.

Ancak A Level öncesinde yabancı öğrenciler için sunulan, 1 yıllık Pre-A Level, yani A Level’a hazırlık programına da katılabilirsin.

Pre-A Level programı içinde Matematik, Fen ve İnglizce üzerine 5 GCSE dersi görebilir ve bu programa, eğitim gördüğün son senenin not ortalaması ve son iki seneye ait not dökümünün yanı sıra IELTS’ten en az 5.0 puan alarak başvurabilirsin.

Yeterli okul başarısına sahipken, IELTS puanın düşükse okul içinde ek olarak İngilizce dersleri (ESOL) alabilirsin.

16 yaş üzerindeysen, Pre-A Level’daki gibi koşulları (IELTS’ten 5.5 ya da 6.0 gibi daha yüksek bir puan alarak) yerine getirerek, A Level eğitimine katılabilirsin.

Muhasebe, Arkeoloji, Biyoloji, İşletme, Kimya, Çince, Klasik Medeniyetler, İletişim ve Kültür, Yaratıcı Yazarlık, Dans, Drama, Dirençli Materyaller, Ekonomi, Elektronik, İngiliz Dili, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngiliz Edebiyatı, Çevresel Çalışmalar, Film Çalışmaları, Güzel Sanatlar, Fransızca, Coğrafya, Jeoloji, Almanca, Devlet ve Politika, Grafik, Tarih, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Matematik-Mekanik, Matematik-İstatistik, Matematik ve İleri Matematik, Medya Çalışmaları, Müzik, Müzik Teknolojisi, Felsefe, Fotoğrafçılık, Beden Eğitimi, Fizik, Psikoloji, Din Çalışmaları, Sosyoloji, İspanyolca, Tekstil, Matematiğin Kullanımı gibi birbirinden farklı alanlar içinden 3 tanesini seçerek A Level programını oluşturabilirsin. 

A Level ile sınıf içinde eğitim görürken, Brockenhurst College’ın Animasyon, Seramik, Badminton, Okul Gazetesi, Kriminoloji, Münazara Kulübü, Fransız Filmleri Kulübü, Felsefe, Fotoğrafçılık, Robotik, Yoga… gibi 41 farklı alanda Enrichment Programları’na katılarak, kendini sınıf dışında da geliştirebilirsin.

Diğer ingiltere Liseleri

Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin