İngiltere’de üniversite hayalini İngiltere’de lise ile gerçekleştirebilir; Cats Academy ile seni geleceğe taşıyacak sağlam bir lise eğitimi alabilirsin.

Cambridge, Canterbury ve Londra olmak üzere İngiltere’nin üçfarklı şehrinde yer alan ve yaş aralığına ya da ihtiyacına göre birbirinden farklı programlar sunabilecek olan,büyük bir okuldur.

14 yaş üzerindeysen 2 yıl süren GCSE eğitimini alabilirsin.

Başvuru için 8. ya da 9. sınıf eğiitimini tamamlamış olmalı ve IELTS’ten en az 4.0 puan almış olman gerekir. Okul başarın yüksek, ama IELTS puanın düşükse, okul içinde ek İngilizce derslerine katılabilirsin.

Ders programın içinde Matematik, Fen(Fizik-Kimya-Biyoloji), İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi zorunlu derslerine ek olarak Ekstra Fen, Sanat ve Tasarım, İşletme Çalışmaları, Coğrafya, Tarih, Medya Çalışmaları ve Modern Diller gibi konular içinden seçmeli dersler alabilirsin.

Ve bu 2 yıl süreli GCSE eğitimini sadece Cats Cambridge’te alabilirsin.

(Cats Canterbury’de İngiliz Bakalorya programı sunulmaktadır. Eğer bu programı tercih edersen, birinci senende Matematik, Fen, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Sanat ve Tasarım, Hesaplama, Drama, Coğrafya, Tarih ve Psikoloji derslerini; ikinci senende ise Matematik, Fen, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Tarih derslerini alabilirsin.)

Eğer 15 yaş üzerindeysen ve A Level’a hazırlanmak için kısa süreli bir GCSE eğitimi almayı düşünüyorsan Cats Academy’nin sunduğu Pre-Programme Course’a da katılabilirsin.

Bu eğitimi Cambridge ve Londra’da 2 ya 3 dönem için, Canterbury’de ise 1,2 ya da 3 dönem süresince alabilirsin. (İngiltere’de bir eğitim yılı 3 döneme denk gelir.)

Yukarıda GCSE için bahsedilen dresleri alabileceğin bu programa başvuru için iyi bir not ortalamasıyla 8 ya da 9 yılllık bir eğitimi tamamlamış ve IELTS’ten en az 4.0 puan  almış olmalısın.

Okul başarın yüksek, ama IELTS puanın düşükse, okul içinde ek İngilizce derslerine katılabilirsin.

16 yaş üzerindeysen de Cats Academy’nin Cambridge, Canterbury ve Londra’daki okullarında sunulan A Level programına katılabilirsin.

İngiltere’de GCSE eğitimini ya da kendi ülkende lise eğitimini tamamlamış olarak, not ortalaman ve en az 5.0 IELTS puanıyla bu eğitime katılabilirsin.

(Eğer 5.5 IELTS puanına sahipsen 3 dönem yani 1 yıl süren Fast Track A Level programına da katılabilirsin.)

Eğitimin sırasında Muhasebe, Biyoloji, İşletme Çalışmaları, Kimya, Hesaplama, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Güzel Sanatlar, İleri Matematik, Coğrafya, Devlet ve Politika, Tarih, Sanat Tarihi, Hukuk, Matematik, Medya, Fotoğrafçılık, Fizik, Politika, Psikoloji, Sosyoloji gibi dersler içinden ilk senende 4 tanesini seçip, ikinci senende bu derslerin üçüyle eğitimini tamamlayabilirsin.

  • Aile Yanında
  • Öğrenci Yurdunda
  • A Level
  • GCSE
  • İngiliz Bakalorya
  • Pre-Programme Course

Diğer ingiltere Liseleri

Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin