Londra, Cambridge ve Canterbury olmak üzere İngiltere’de üç lokasyonu bulunan bu özel lisede GCSE ve A Level eğitimi alabilirsin.

İster birkaç dönem, ister birkaç yıl için lise eğitimi alabileceğin bu okulda lise eğitiminin tamamını da görebilir ve farklı eğitim programları bulabilirsin.

İlk olarak, İngiltere’deki lise eğitim sisteminin 10. ve 11. sınıflarında sunulan GCSE eğitimin tamamını bu okulda alabilir ya da 15 yaş üzeri öğrencilere sunulan, 1 yıl veya daha az süreli “Pre-Programme” denilen hazırlık kursuna katılabilirsin.

Eğer İngiltere’de 12. ve 13. sınıf öğrencilerine sunulan A Level ya da Uluslararası Bakalorya eğitimine katılmayı planlıyorsan 2 yıllık GCSE eğitimi yerine, 1 ya da daha kısa sürede tamamlayabileceğin “Pre-Programme” isimli hazırlık kursuna katılabilirsin.

(GCSE 14 yaş üzeri öğrencilere, hazırlık programı ise 15 yaş üzeri öğrencilere yöneliktir.)

Bunun için, Cambridge’de hem GCSE, hem de hazırlık programı dahilinde Biyoloji, Kimya, İngiliz Dili, Matematik, Fiziksel Eğitim ve Fizik zorunlu derslerine ek olarak, Sanat ve Tasarım, İşletme, İngiliz Dili/İngiliz Edebiyatı, Coğrafya, Tarih, Medya Çalışmaları,

Fransızca, İspanyolca ve Fotoğrafçılık seçmeli derslerini alabilir;

Canterbury’de hem GCSE, hem de hazırlık programı için Biyoloji, İşletme, Kimya, İngiliz Dili, Matematik, Coğrafya, Tarih zorunlu dersleri ile sadece hazırlık programı için zorunlu olan Sanat ve Tasarım, Drama, Fiziksel Eğitim ve Fizik zorunlu derslerine ek olarak, Fransızca, İspanyolca ve Performans Sanatları derslerini seçmeli ders olarak görebilir;

Londra’da ise hem GCSE, hem de hazırlık programı için Biyoloji, İşletme, Kimya, İngiliz Dili, Matematik, Fiziksel Eğitim ve Fizik derslerine ek olarak, sadece hazırlık programında Tarih ve Coğrafya derslerini seçmeli ders olarak görebilirsin.

İngiltere’deki liselerde 12. ve 13. sınıf eğitimi olarak verilen ve üniversitelere girişini kolaylaştıran A Level eğitimin içinse, okulunda üç farklı program türü bulabilirsin.

Eğer 17 yaş üzerindeysen ve daha önce A Level eğitimi almış ama yeterli not ortalamasına sahip olamamışsan veya ileri seviyede İngilizce biliyor ve normalde 2 yıl(toplamda 6 dönem) süren bu eğitimi daha kısa sürede tamamlayabileceğine inanıyorsan 1 yıl(3 dönem) süren hızlandırılmış A Level eğitimini tercih edebilir;

(Hızlandırılmış 1 yıllık A Level eğitimini Cats Academy’nin sadece Londra lokasyonunda alabilirsin.)

Yine eğer daha önce başka bir okulda bir dönem için A Level eğitimi almış, ancak ders seçimlerini değiştirmek ve bu nedenle yeni eğitim yılının başlangıcı olan Eylül ayını beklemek yerine, eğitimine Ocak ayında başlamak istersen 5 dönem süren (normalde A Level eğitimi 6 dönem/2 yıl sürer.) A Level eğitimi programına katılabilir;

Son olarak da okulunun tüm lokasyonlarında 6 dönem, yani 2 yıl süren normal A Level eğitimine katılabilir  ve sunulan dersler arasından en az 3(kısa A Level programlarında sadece 3 ders seçebilirsin), en fazla da 4 tanesini seçerek ders programını oluşturabilirsin.

Cambridge’de 5 dönemlik A Level eğitimi için Muhasebe, Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik ve Sosyoloji dersleri arasından seçimini yapabilir; 6 dönemlik A Level eğitimi için de İngiliz Edebiyatı, Güzel Sanatlar, İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Medya, Modern Yabancı Diller(Çince, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca), Fotoğrafçılık, Psikoloji,  Muhasebe, Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik ve Sosyoloji dersleri arasından seçimini yapabilir;

Canterbury’de 5 dönemlik A Level eğitimi(Ocak ayında başlayan 6 dönemlik A Level eğitimi için) için Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından seçim yapabilirken, 6 dönemlik A Level eğitimin için İleri Matematik, Coğrafya, Tarih, Hukuk, Medya, Modern Yabancı Diller(Çince, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca), Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından seçim yapabilir;

Lonra’da 3 dönemlik hızlandırılmış A Level eğitimi için Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, İleri Matematik, Yönetim ve Politika, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından; 5 dönemlik A Level eğitimi için Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, Yönetim ve Politika, Matematik, Fizik, Psikoloji, Sosyoloji dersleri arasından; 6 dönemlik  A Level eğitiminde ise Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, Güzel Sanatlar, İleri Matematik, Yönetim ve Politika, Tarih, Matematik, Modern Yabancı Diller(Çince, Rusça, Almanca, Fransızca, İspanyolca), Fizik, Psikoloji ve Sosyoloji dersleri arasından seçimini yapabilirsin.

Cats Academy’ye özel olarak 12. ve 13. sınıfta A Level eğitimi yerine Uluslararası Bakalorya Programını da tercih edebilirsin.

5.5 IELTS puanı ile 16 yaş üzeri öğrencilere sunulan ve yurt dışındki tüm üniversitelere girişi kolaylaştıran bu programa, okulunun Canterbury lokasyonunda katılabilirsin.

Bu eğitim sırasında 6 ders grubu içinden birer derse katılabilirsin.

(1.Grup Dil ve Edebiyat: İngilizce; 2.Grup Dil Edinimi: İngilizce, İspanyolca; 3.Grup Bireyler ve Toplumlar: Ekonomi, Küresel Politikalar; 4.Grup Deneysel Bilimler: Biyoloji, Fizik, Çevresel Sistemler ve Toplumlar; 5.Grup Matematik: Matematik, Matematiksel Çalışmalar; 6.Grup Sanatlar:Tiyatro Sanatları, Görsel Sanatlar, İspanyolca, Fransızca, Kimya Tarihi )

Her grup içinden seçeceğin 6 derse ek olarak, Makale Yazımı (Extended Essay); Toplum, Aktivite ve Hizmet(Community, Activity and Service (CAS)) ve Bilgi Teorisi(the Theory of Knowledge (TOK)) olmak üzere 3 zorunlu derse daha katılabilirsin.

Bunların içinden Toplum, Aktivite ve Hizmet(Community, Activity and Service (CAS)), yardım derneklerinde veya bağış organizasyonlarında çalışmak gibi hizmet projeleri, yaratıcı ya da artistik uğraşları ve atletik faaliyetleri içeren ve seni sınıf dışındaki faaliyetlerinle değerlendiren bir derstir.

12.sınıfta alacağın Bilgi Teorisi(the Theory of Knowledge (TOK)) dersinde ise açık görüşlülük, risk alma, entelektüel merak ve eleştirel düşünce becerilerini geliştirebilir, makale okumayı ve derinlemesine araştırma yapmayı öğrenebilir, 13. sınıfta alacağın Makale Yazımı (Extended Essay) dersinde ise, öğrendiklerini kullanarak, seçtiğin bir konu üzerine 4000 kelimelik bir araştırma yazısı hazırlayabilir ve sunumunu yapabilirsin.

Eğitimin sonunda ise birçok üniversiteye daha kolay başvurmanı sağlayacak Uluslararası Bakalorya Diploması’na sahip olabilirsin.

İngiltere Cats Academy Sana Neler Sunabilir?

Cambridge ve Londra’da, 16 yaş ve üzeri anadili İngilizce olmayan öğrenciler için akademik İngilizce programına katılabilir; İleride işletme eğitimi almayı planlıyorsan, Cats Londra’da 15 yaş üzeri için yaz dönemi sunulan Bloomberg Business Advantage kursunu değerlendirebilir; Cats Canterbury’de 14 yaş üzeri için yaz dönemi sunulan ve gelecek planlarını şekillendirecek, kariyer olanaklarını keşfetmeni sağlayacak ve A Level ders seçimin öncesinde seni yönlendirebilecek Careers in Law, Business and Finance ya da Careers in Medicine programlarına katılabilir; Cambridge’te badminton, basketbol, yoga, koşu kulübü, tenis, tırmanış, fotoğrafçılık, sinema, el sanatları, boyama, drama, bale, koro, Duke of Edinburgh’s, model birleşmiş devletler, robotik, astronomi kulübü, kitap kulübü, kodlama/java, mülakat kulübü gibi spor ve etkinlik faaliyetlerine, Canterbury’de masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol, badminton, binicilik, ragbi, koşu,yüzme, medya kulübü, performans sanatları, müzik kulübü, müzik performansı, dans kulübü, portfolyo sınıfı, drama prodüksiyonu, ilk yardım kursu, model birleşmiş milletler, genç girişimciler, öğrenci konseyi, konferans kulübü, küresel liderler kulübü gibi spor ve etkinlik faaliyetlerine,  Londra’da ise basketbol, yoga, fitness, zumba, ragbi, kolejler arası futbol, kızlar futbol takımı,  fotoğrafçılık kulübü, dünya müziği, çizim becerileri, şan dersleri, biyoloji kulübü, kimya kulübü, satranç kulübü, yaratıcı yazarlık, sinema kulübü, şan dersleri, işletme atölyesi, matematik kulübü… gibi spor ve etkinlik faaliyetlerine katılabilirsin…

  • Aile Yanında
  • Öğrenci Yurdunda

Diğer ingiltere Liseleri

Yurtdışında Lise Eğitimi Alınabilecek Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin