Yurt dışında lise eğitimi almayı planlıyor ve İngiltere’nin seni üniversiteye ve gelecek kariyerine daha iyi hazırlayacağına inanıyorsan, Dulwich College’ı olasılı okullar listene alabilirsin.

Londra’nın merkezine yarım saat uzaklıkta bulunan Dulwich College, lise eğitimini Middle School ve Upper School olarak ikiye ayırmıştır.

Middle School ile GCSE eğitimini 9, 10 ve 11. sınıf olarak alabilirsin.

Eğitimine 9.sınıftan başlarsan Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, İngilizce, Fransızca ya da İspanyolca, Tarih, Coğrafya, Din ve Teoloji, Sağlık, Beden Eğitimi, Tasarım ve Teknoloji, Müzik, Drama, Sanat (Bu son dört dersten her birine yarım dönem katılabilirsin.) derslerini görebilirsin.

(Yani bir çeşit GCSE eğitimine hazırlık olarak, 10. sınıfa geldiğinde aralarından seçim yapabileceğin tüm dersleri 9.sınıfta alabilirsin.)

10. ve 11.sınıfta ise Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı ve bir yabancı dil üzerine alacağın zorunlu derslere ek olarak, Dulwich College’ın 3 gruba ayırdığı seçmeli dersler içinden birer ders seçebilirsin. (Her gruptan sadece bir ders alabilirsin.)

1.Grup: Tarih, Coğrafya, Din ve Teoloji

2.Grup: Almanca, Latince, İspanyolca, Coğrafya, Sanat, Tasarım ve Teknoloji, Din ve Teoloji, Çince, Fransızca

3.Grup: Coğrafya, Müzik, Yunanca, Tasarım ve Teknoloji, Sanat, Almanca, Din ve Teoloji

GCSE eğitimini tamamladıktan sonra da Upper School, yani 12. ve 13. sınıf eğitimin sırasında A Level derslerini görebilirsin.

Eski Çağlar Tarihi, Sanat, Biyoloji, Kimya, Klasik Medeniyetler, Hesaplama, Tasarım ve Teknoloji, Ekonomi, İngilizce, Fransızca, İleri Matematik, Coğrafya, Almanca, Tarih, Güzel Sanatlar, İtalyanca, Matematik, Müzik, Fizik, Politika, Beden Eğitimi, Din ve Teoloji, İspanyolca, Tiyatro Çalışmaları gibi dersler içinden ilk senende 4 tanesini seçebilir, ikinci yani son senende ise içlerinden 3 tanesiyle eğitimini tamamlayabilirsin.

Diğer ingiltere Liseleri

Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin