Amerika’da lise eğitimin için tercih edebileceğin onlarca okula bir örnek olan Lee Academy Maine eyaletinin Lee şehrinde bulunur.

Lise eğitimin için en az bir dönem ya da bir yıl Amerika’da bulunabilirken, lise eğitiminin tamamını Lee Academy’de görmek istersen mezun olabilmek ve okul diplomasına sahip olabilmek için zorunlu ve seçmeli derslerinden toplamda 24 krediyi tamamlamalısın.

Bunun için 9., 10., 11. ve 12.sınıf İngilizce derslerini bu okulda almış olmalı ve Tarih -Dünya Kültürleri, Amerikan Tarihi 1 ve Amerikan Tarihi 2-, Matematik, Fen derslerinden, Yabancı Dil, Performans Sanatları ve Sağlık gibi zorunlu derslerine ek olarak çeşitli alanlarda seçmeli derslere katılabilirsin.

Ayrıca okulunun 11. ve 12. sınıf öğrencileri için sunduğu Advanced Placement(AP) programı kapsamındaki özel derslere de katılabilirsin.

AP Biyoloji, AP Kalkülüs, AP Kimya, AP ingiliz Dili, AP İngiliz Dili ve Kompozisyon, AP Stüdyo Sanatı- 2D Tasarım, AP Stüdyo Sanatı-Çizim, AP Amerikan Tarihi, AP Çevresel Bilim, AP Makroekonomi, AP Fizik, AP Psikoloji, AP Hükümet ve Politikalar, AP İstatistik

gibi üniversite eğitimine hazırlık niteliğinde olan bu dersleri, ileride eğitim alacağın üniversitede kredi olarak da saydırabilirsin.

(AP dersleri kredili derslerdir. Eğitim programın için okulunun sunduğu normal dersler yerine bu dersleri de tercih edebilirsin.)

Normal eğitim programın dahilinde de, 9.sınıfta İngilizce, Matematik, Sosyal Çalışmalar, Yabancı Dil (Fransızca, İspanyolca), Bilgisayar Bilimi, Yazılı Laboratuvarı gibi derslere;

10.sınıfta İngilizce, Matematik(Cebir 1-2-3, Geometri, Ön Kalkülüs, Kalkülüs)Sosyal Çalışmalar(Dünya Coğrafyası, Dünya Tarihi, Amerikan Tarihi, Amerikan Hükümeti, Ekonomi), Yabancı Dil (Fransızca, İspanyolca), Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Uygulamaları…derslerine;

11.sınıfta İngilizce, Matematik, Sosyal Çalışmalar, Yabancı Dil (Fransızca, İspanyolca), Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Uygulamaları…derslerine;

12.sınıfta İngilizce, Matematik, Sosyal Çalışmalar, Yabancı Dil (Fransızca, İspanyolca), Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Uygulamaları… gibi zorunlu derslere katılabilirsin.

Seçmeli ders olarak da Sanat, Yeni Başlayanlar için Gitar, Yeni Başlayanlar için Piano, Kimya, Koro, Akademik İngilizce, Bando, Dünya Sistemleri Bilimi, Gitar, Geometri, Dramaya Giriş, Oyunculuk, Tiyatroya Giriş, Teknik Tiyatro, Oyun Yazarlığı, Temel Sinema Çalışmaları, Müziğe Giriş, Cebir, Laboratuvar Biyolojisi, Fizik, Amerikan Tarihi, Dünya Kültürleri, Yazı Laboratuvarı, Sağlık, Psikoloji, İşletmeye Giriş, Muhasebe dersleri arasından ilgi duyduğun alanı seçebilirsin.

Amerika Lee Academy Sana Neler Sunabilir?

12.sınıfa kadar okulunun yabancı öğrenciler için sunduğu, kredili “İkinci Dil Olarak İngilizce” derslerine katılabilir; İnsan Hakları Komitesi, Sanat Galası, Toplum Hizmeti Kulübü, Okul Bandosu, Koro, Dans, Drama, Fransızca Kulübü, Matematik Takımı, Robotik Kulübü, Öğrenci Konseyi,  Futbol, Golf, Voleybol, Basketbol, Kayak, Güreş, Beyzbol, Tenis gibi spor, sanat ya da etkinlik alanlarına yönelerek, kendinle birlikte sosyal hayatını da geliştirebilirsin…

  • Aile Yanında
  • Öğrenci Yurdunda

Diğer amerika Liseleri

Yurtdışında Lise Eğitimi Alınabilecek Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin