Amerika’da lise eğitimin için tercih edebileceğin okullardan biri olan Ribet Academy ile California, Los Angeles’ı ziyaret edebilirsin.

Lise eğitiminin bir dönemini ya da bir senesini Amerika’da alabilirken, tüm lise hayatını da Amerika’da geçirerek Ribet Academy’den mezun olabilirsin.

Diploma alabilmek içinse, 4 yıl İngilizce eğitimi, 3 yıl Matematik eğitimi (Cebir 1 ve Geometri derslerinden), 3 yıl Fen eğitimi (Biyoloji ve Kimya derslerinden), 3 yıl Sosyal Çalışmalar eğitimi (Dünya Tarihi,  Amerikan Tarihi, Yönetim, Ekonomi), Yabancı Dil eğitimi(2 yıl üst üste aynı dil olmalı), 1 yıl Görsel Sanatlar/Performans Sanatları eğitimi ve 2 yıl fiziksel eğitim almalı ve  200 saat toplum hizmeti görevini tamamlamalısın.

(Toplum Hizmeti için evsiz barınağı, yaşlılar yurdu, yardım derneği ya da bir bağış organizasyonunda çalışabilirsin.)

Eğitimin sırasında da, 9.sınıfta İngilizce, Görsel Sanatlar, Performans Sanatları/Müzik, Matematik, Fen, Sosyal Çalışmalar, Fiziksel Eğitim, Sanat…gibi çeşitli zorunlu ve seçmeki derslere katılabilir;

10.sınıfta İngilizce(Amerikan Edebiyatı), Görsel Sanatlar, Fen, Matematik, Sosyal Çalışmalar, Fiziksel Eğitim…gibi çok çeşitli zorunlu ve seçmeli dersler alabilir;

11.sınıfta İngilizce(Kültürel ve edebi teori üzerinden İngiliz yazarlar), Görsel Sanatlar, Performans Sanatları/Müzik, Matematik, Geometri, Kalkülüs, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sosyal Çalışmalar, Performans Sanatları…gibi zorunlu ve seçmeli dersler görebilir;

12.sınıfta ise, İngilizce (Yazarlar ve kültürler), Matematik (Cebir 1, Cebir 2, Geometri, Kalkülüs), Fen (Fizik, Kimya, Biyoloji, Deniz Biyolojisi), Sosyal Çalışmalar(15.Yüzyıldan İtibaren Dünya Tarihi, Amerikan Tarihi, Amerikan Hükümeti, Ekonomi, Siyah Tarihi), Görsel Sanatlar, Performans Sanatları/Müzik, Yaratıcı Yazarlık, Okul Yıllığı, Photoshop, Sinema Kurgusu, Bilgisayar Bilimi dersleri arasından ağırlıklı olarak kendi seçeceğin derslerle eğitim programını oluşturabilirsin.

Ribet Academy’de 11. ve 12. sınıfta seni üniversiteye hazırlayacak nitelikte derslerden oluşan Advanced Placement (AP) Programına da katılabilirsin.

Advanced Placement (AP) Programı dahilinde katılacağın dersleri ileride gideceğin üniversitede kredi olarak da saydırabilirsin.

Bu eğitim için İngiliz Dili, İngiliz Edebiyatı ve Kompozisyon, Kalkülüs, İstatistik, Biyoloji, Kimya, Fizik, Bilgisayar Bilimi, Dünya Tarihi, Avrupa Tarihi, Amerikan Tarihi, Amerikan Hükümeti, Karşılaştırmalı Hükümetler, Psikoloji, Stüdyo Sanatı, Portfolyo, İspanyol Dili, İspanyol Edebiyatı, Fransız Dili, Fransız Edebiyatı, Müzik Teorisi ve Sanat Tarihi derslerine katılabilirsin.

Amerika Ribet Academy Sana Neler Sunabilir?

Okul bünyesinde badminton, futbol, basketbol, voleybol, golf gibi ilgi duyduğun bir spor alanına yönelebilir; eğitimin sırasında normal İngilizce dersleri yerine, okulunun yabancı öğrenciler için sunduğu İkinci Dil Olarak İngilizce(ESL) derslerine de katılabilir; astronomi kulübü, biyoloji kulübü, kitap kulübü, dans kulübü, münazara kulübü, golf kulübü, Fransızca kulübü, koşu kulübü, koro, gazetecilik kulübü,  kayak kulübü… gibi okul kulüplerine katılarak hem sosyalleşebilir hem de sınıf dışında da kendini geliştirebilirsin…

  • Aile Yanında
  • Öğrenci Yurdunda

Diğer amerika Liseleri

Yurtdışında Lise Eğitimi Alınabilecek Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin