Kanada’nın British Columbia bölgesinde bulunan Whistler Lisesi’ni tercih edersen, Vancouver’a 2 saat mesafede bulunan Whistler’i ziyaret edebilirsin.

Lise eğitiminin tamamını bu okulda almak istersen, eğitiminin sonunda The B.C. Certificate of Graduation,yani “Dogwood Diploma”sına sahip olabilirsin.

(Dogwood Diploması alabilmek için, 48’i zorunlu derslerinden oluşan toplamda 80 krediyi tamamlamalı ve yine kredi alabileceğin spor aktivitesi, kariyer planlama ve toplumsal hizmet görevlerinden oluşan “Graduation Transitions”koşullarını yerine getirmelisin.)

Eğitimin sırasında ise, 9. ve 10.sınıfta Matematik, İngilizce, Fransızca, Coğrafya, Fen, Tarih, Sağlık Eğitimi ve Fiziksel Eğitim gibi zorunlu derslere ek olarak, az sayıda seçmeli derse katılabilirsin.

11. ve 12. sınıfta ise, özellikle üniversitede eğitimini görmek isteyeceğin, ya da ileride meslek olarak seçmek isteyeceğin farklı alanlarda seçmeli derslere yönelebilirsin.

Gelecek planlarını lise sıralarında yapabilmen için sunulan bu alanlar içinden, 9.sınıfta

Dans Performansı, İnsan Performansı, Dikiş/Tekstil Sanatlarına Giriş, Tiyatro Performansı gibi seçmeli dersleri;

10.sınıfta Dans Fitness, Dans Performansı, İnsan Performansı, Dikiş/Tekstil Sanatlarına Giriş, Tiyatro Performansı seçmeli derslerini;

11.sınıfta Sanatın Temelleri, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Programlama, Dans Performansı, Masaüstü Yayıncılık, Yemek Çalışmaları, Fransızca, İnsan Performansı, Dikiş/Tekstil Sanatlarına Giriş, Çıraklık ve İş Yeri Matematiği, Matematiğin Temelleri, Ön Kalkülüs, Dış Mekan Liderliği, Öğretici Akranlık, Fizik, Kaydedilen Sanatlar ve Kayıt Teknolojisi, Teknoloji, Tiyatro Performansı, Ahşap Tasarımı, İnşaat gibi alanlarda verilen seçmeli dersleri;

12.sınıfta ise Sanatın Temelleri, Stüdyo Sanatı:Çizim ve Resim, Biyoloji, Kimya, Karşılaştırmalı Medeniyetler, Yaratıcı Yazarlık, Dans Performansı, Masaüstü Yayıncılık, Fransızca, Coğrafya, Tarih, İnsan Performansı, Dikiş/Tekstil Sanatlarına Giriş, Hukuk, Çıraklık ve İş Yeri Matematiği,  Matematiğin Temelleri, Ön Kalkülüs, Dış Mekan Liderliği, Öğretici Akranlık, Fizik, Psikoloji, Kaydedilen Sanatlar ve Kayıt Teknolojisi, Tiyatro Performansı gibi seçmeli dersleri görebilir ve eğitimin için hedefine yönelik olanlarla ders programını oluşturabilirsin.

Kanada Whistler Lisesi Sana Neler Sunabilir?

Her öğrencinin bir sanat, spor ya da etkinlik alanına yönelmesini amaçlayan Kanada eğitim sistemine göre sunulan Yardımcı Müfredat Programı dahilinde, Okul Korosu, Okul Yıllığı, Basketbol, Golf, Futbol, Tenis, Voleybol, Darama Kulübü, Seramik, Kayak Kulübü gibi alanlar içinden ilgi duyduğun bir kulübe ya da takıma katılarak, kendini farklı yönlerden de geliştirebilirsin…

Diğer kanada Liseleri

Yurtdışında Lise Eğitimi Alınabilecek Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin