Yeterli derecede İngilizce biliyorsan, üniversite için lise diploman ve not ortalamanla, master için ise sadece üniversite not ortalamanla Avustralya’da istediğin üniversiteye sınavsız giriş yapabilirsin.

Avustralya’da Üniversite Eğitimi Alabilmek için…

Eğitimin için İngilizce konusunda eksiklerin olduğunu düşünüyorsan, Avustralya’da ya da hesaplı bir alternatif olarak farklı bir ülkede, bir dil okuluna kaydolabilirsin.

(Eğer Uluslararası Bakalorya diplomasına sahipsen, Avustralya’da bir üniversiteye direkt başvuruda bulunabilirsin.)

Avustralya’da üniversite eğitimi alabilmek için, İngilizce’de yeterli seviyeye geldikten sonra ise, bir çeşit hazırlık eğitimi (ya da hızlandırılmış lise eğitimi) sayılan “Foundation” programına katılmalısın.

İngiltere ile benzer bir eğitim sistemine sahip olan Avustralya’nın, yabancı öğrencilerden istediği “Foundation” eğitimini 1 yılda tamamlayabilirsin.

Avustralya’da üniversite eğitimi 3 yıl sürdüğü için “Foundation” ile birlikte, Türkiye’deki gibi, eğitimini 4 yılda bitirebilirsin.

Avustralya’da Yüksek Lisans/Master Eğitimi Alabilmek için…

Eğer Avustralya’da master eğitimi almayı düşünüyorsan, yeterli seviyede İngilizce ve üniversite not ortalamanla istediğin okulu tercih edebilirsin.

Ancak üniversite not ortalaman yeterli değilse genellikle 10-30 hafta süren bir Pre-Master programı sonrasında eğitimine başlayabilirsin.

(Eğer MBA eğitimi almayı düşünüyor ve  iş deneyimi konusunda eksiğin varsa, bir Pre-MBA programına da katılabilirsin.)

Avustralya’da tercih edebileceğin yüzlerce üniversiteye aşağıda birkaç örnek bulabilir ya da eğitim sistemi, okul, konaklama ve fiyat konularında daha detaylı bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsin

Avustralya Üniversiteleri

Diğer Ülkeler