Yaratıcı olduğunu düşünüyor ve ekranlara yakışacağını duyuyorsan, bu yaz ister televizyonun istersen de sinemanın büyülü dünyasına adım atabilir, işin mutfağını okulunda öğrenebilirsin.

İngilizce’ni geliştirirken televizyonculuk becerilerini geliştirebileceğin bir yaz okulu programına katılmak istersen, Ardmore Language’ın “Televizyon Akademisi” programını değerlendirebilirsin.

Bu yaz okulu programı dahilinde haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 1 yarım gününü Star Wars ve James Bond filmlerini ağırlayan Pinewood Stüdyoları’nda, 2 yarım gününü ise, okul kampüsünde televizyon eğitimi alarak geçirebilirsin.

Eğitimin sırasında, kamerayla nasıl iletişim sağlanacağını, nasıl senaryo oluşturulacağını, kendi şovunu yaratmayı ve kurgulamayı öğrenebilirsin.

Ardmore Language yaz okulunun İngiltere, Berkshire(Fulmer Grange) merkezinde katılabileceğin bu program sırasında, okul kampüsü içindeki spor olanaklarından da yararlanabilir, dersler dışında da iyi vakit geçirebilirsin.

Ayrıca her hafta yaz okulunun düzenlediği tam ve yarım günlük gezilere katılabilir, Reading, Windsor Kalesi, Londra, Oxford gibi yerleri görme fırsatını bulabilirsin.

Ardmore Language İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulunda en fazla 15 kişilik sınıflarda İngilizce öğrenebilir; Ardmore Language yaz okullarının dans ve drama, basketbol, golf, futbol, tenis, binicilik, ragbi, gezi, liderlik  gibi farklı alanlardaki premium programlarını da tercih edebilir; ziyaretin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirsin…

Eğer Kings Summer yaz okulunu tercih edersen, “Film Sanatı” programına katılabilir ve okulunun İngiltere, Cheltenham’daki lokasyonunu ziyaret ederek, eğitimini Cheltenham College’da alabilirsin.

En az 1 en fazla 6 hafta süresince katılabileceğin bu yaz okulu programı içinde, haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak,  senaryo yazarlığı, yönetmenlik, oyunculuk, kamera kullanımı, ışık ve dijital kurgu… gibi, film yapımıyla ilgili konularda haftada 9 saat sinema eğitimi görebilirsin.

Eğitim programlarınının yanı sıra, Kings Summer yaz okulunun el sanatları, badminton, barbekü, basketbol, kriket, dans, futbol, sinema gecesi, havuz partisi, ragbi, salsa, squash, yüzme, masa tenisi, yetenek şovu ve voleybol… gibi aktivite saatlerinde de bol bol İngilizce pratik yapabilirsin.

Ayrıca ziyeretin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilirsin.

Kings Summer İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Film Sanatı programının dışında, haftada 6 saat iş için İngilizce, telafuz, yazma teknikleri gibi konularda yoğun İngilizce eğitimi alabilir; her hafta bir tam ve bir yarım gün yapılan okul gezileriyle Londra, Oxford, Warwick Kalesi, Cardiff, Bath, Gloucester, Cirencester,Stratford-upon-Avoni gibi İngiltere’nin farklı noktalarını ziyaret edebilirsin.

Gerçek bir sinema tutkunuysan LAL Language yaz okulunun “Sinema Yapımı” programını da tercih edebilirsin.

2 haftalık bu süper yaz okulu programı içinde, haftada 20 ders genel İngilizce eğitimine ek olarak “İyi/kötü bir film nasıl olur, hikaye kavramı ve gelişimi, senaryo yazma ve story-board oluşturma, kast/aksesuar, lokasyon, senaryo, iyi bir sahne nasıl çekilir, çekim açıları, neden belirli çekim açılarını kullanmalısın, kamera hareketleri pan/tilt/zoom, ekipmanları tanıma, film çekimi, temel kurgu yazılımları, yazılım kullanma, kurgu, jenerik ve müzik” gibi konu başlıkları üzerinden haftada 7 ders alabilirsin.

İngilizce ve sinema programı ile öğrendiğin şeyleri kendi çekeceğin kısa filme yansıtabilir ve program sonunda yaz okulunun film prömiyerinde sergileyebilirsin.

Bu yaz okulu programına daha önce katılan arkadaşlarının çalışmalarını görmek istersen,  youtube.com/lalschools adresini ziyaret edebilirsin.

Sinemanın yanı sıra yabancı diline de ağırlık vermeyi planlıyorsan,  ek olarak haftada 3 saat daha İngilizce derslerine katılabilir(yoğun İngilizce) ya da kendini eksik gördüğün konularda birebir İngilizce dersleri görebilirsin.

Derslerden kalan zamanını ise, çeşitli yaz okulu aktivitelerine ya da her hafta yapılan okul gezilerine katılarak geçirebilirsin.

Bu geziler sırasında Cambridge, Madame Tussauds, Windsor ve Eton, St Albans, Whipsnade Hayvanat Bahçesi, Oxford, Harry Potter Warner Bros. Stüdyosu, London Southbank ve Thames, Thorpe Park, Londra gibi birçok yeri görerek, İngiltere ve çevresini daha yakından tanıyabilirsin.

Ve gezmelere doyamam dersen, LAL Language yaz okullarının İngiltere’deki tüm merkezlerinde geçerli olan “Two Center” programını değerlendirebilir, en az 3 haftalık ziyaretini iki farklı merkezde geçirebilirsin.

Örneğin, Berkhamsted’deki  iki haftalık “Sinema ve İngilizce” programı sonrasında, bir ya da iki haftanı yaz okulunun Londra merkezinde geçirebilirsin.

LAL Language İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

İngiltere ziyaretin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda ya da 12-17 yaş aralığındaysan okuluna yakın mesafedeki bir ailenin yanında konaklayabilir; İngilizce eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda, ek 3 saatlik yoğun İngilizce derslerini ise en fazla 10 kişilik sınıflarda alabilir; yaz okulunun yüzme havuzu, tenis kortu, spor sahaları gibi kampüs içindeki imkanlarından da yararlanabilirsin…

Sinema Hollywood’dan öğrenilir diyorsan, FLS International yaz okulunun “Sinema Kampı” programıyla bu yaz Amerika’yı ziyaret edebilirsin.

Yaz okulunun Cal State Fullerton merkezinde katılabileceğin bu program sırasında, haftada 18 İngilizce dersine ek olarak, haftada 8 ders Columbia Üniversitesi’nden gelen sinema eğitmenlerinden ve Tom Cruise, George Lucas gibi isimlerle çalışmış yönetmen ve teknisyenlerden, sinema eğitimi alabilirsin.

Kısa film senaryosu yazmayı, story-board hazırlamayı, sinema makyajını, temel kamera hareketlerini ve dış mekanda çekim yapmayı öğrenebileceğin derslerine ek olarak, Warner Bros., Sony/MGM,  Paramount, Universal Studios gibi sinema devlerini de ziyaret edebilirsin.

“Sinema Kampı”na farklı bir alternatif olarak FLS International yaz okulunun “Fotoğrafçılık Kampı”na da katılabilir ve bunun için Boston’ı ziyaret edebilirsin.

Boston, Fisher College’ta katılacağın haftada 18 İngilizce dersine ek olarak, kompozisyon ve ışık kuralları, konudan çıkarım yapabilme ve dış çekimleri içeren,  haftada 10 ders fotoğrafçılık eğitimi görebilirsin.

Fotoğraf çekimi için gideceğin Freedom Trail, Beacon Hill & The State House, North End Little Italy, Harvard Üniversitesi, Waterfront ve Back Bay gibi yerlere ek olarak Boston Duck Tour, Panopticon Photo Gallery, Six Flags Amusement Park, Robert Klein Photo Gallery, Iris Gallery of Fine Photography, Boston Günbatımı, Photographic Resource Center, Güzel Sanatlar Müzesi ve New York(opsiyonel) gibi fotoğrafçılık eğitimine katkısı olacak birçok yeri ziyaret edebilirsin.

FLS International Amerika Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Yaz okulunun “Sinema Kampı” programı dahilinde yapılan stüdyo gezilerine ek olarak, Hollywood, Beverly Hills,  Disneyland, Knott’s Berry Farm, Santa Monica Beach… gibi yerleri ziyaret edebilir; orada geçireceğin süre boyunca üniversite kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; bu yaz okulu programlarına 3 hafta süresince katılabilirsin…

  • Ardmore Language – Berkshire, Fulmer Grange (9-17 yaş)
  • Kings Summer – Cheltenham, Cheltenham College (12-17 yaş)
  • LAL Language – Berkhamsted, Berkhamsted School (9-17 yaş)
  • FLS International – California, Cal State Fullerton (16+ yaş)
  • FLS International – Boston, Fisher College (15+ yaş)
  • Öğrenci Yurdunda 

Diğer premium Yaz Okulları

Yurtdışında Yaz Okulu Eğitimi Alınabilecek Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin