Hem yabancı dilini geliştirmek, hem de İngiltere’yi gerek kültürü gerekse de sporuyla tanımak istersen, bu yaz Armore Language yaz okulunun ”Ragbi Akademisi” programına katılabilirsin.

Yaz okulunun Oxfordshire, Shiplake College merkezinde katılabileceğin bu özel program içinde, haftada 15 saat İngilizce eğitimine ek olarak, haftada 12 saat Sale Sharks’tan (Ragbi Kulübü) ragbi için gereken, topla kontak kurma, topu elden ele geçirme, baskı altında performans sergileme… gibi becerileri öğrenebilirsin.

Bu özel yaz okulu programı içinde sadece ragbi değil, okul kampüsü içindeki yüzme havuzu, tenis kortu, spor salonu, basket ve futbol sahası gibi çeşitli olanaklardan yaralanarak, farklı alanlarda da enerjini atabilirsin.

İngilizce derslerin sırasında ise sınıf içinde anketler, yarışmalar, tiyatrolar, ikili ya da grup çalışmalarıyla ağırlıklı olarak iletişime dayalı bir dil eğitimi alabilir; gazete çıkarma, yeni bir icat geliştirme, internet sitesi yapımı, tiyatro…gibi haftalık okul projelerinde İngilizce’ni fazlasıyla geliştirebilirsin.

Ayrıca Ardmore Language yaz okulunun haftalık gezi programlarına da katılabilir ve River Thames, Henley on Thames, Windsor Kalesi, Reading, Londra, Oxford ve Oxford Kalesi gibi birçok yeri gezerek İngiliz kültürünü daha yakından tanıyabilirsin.

Ardmore Language İngiltere Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

Futbol, el sanatları, tenis, basketbol, yetenek şovu, yarışmalar, spor turnuvaları ve film gecesi gibi yaz okulu aktivitelerinde sosyalleşerek yeni arkadaşlar edinebilir; ziyaretin sırasında okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda konaklayabilir; İngilizce eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilirsin…

Az rastlanan bu özel programa farklı bir ülkede katılmak ve İngilizce öğrenirken bambaşka bir kültürü tanımak istersen, Emerald Cultural Institute yaz okulları ile İrlanda’yı ziyaret edebilirsin.

İrlanda gibi harika bir ülkede bulunmasının yanı sıra, sana dört farklı lokasyon seçeneği sunabilen bu yaz okulunda, haftada 15 saat İngilizce derslerine ek olarak, Leinster Ragbi Kulübü’nde haftada 10 saat profesyonel ragbi eğitimi görebilirsin.

İngilizce ve ragbi dersleriyle geçen zamanının bir kısmını da İrlanda müziği ve dansı, disko gecesi, bowling, q-zar, bilgi yarışmaları, karaoke, hazine avı, sihirbazlık gibi okul aktivitelerine ayırabilir ve yeni arkadaşlarınla sosyalleşerek, bol bol İngilizce pratik yapabilirsin.

Her hafta yapılan tam ve yarım günlük okul gezileri sırasında ise Powerscourt, Glendalough, Trinity College, Book of Kells, GAA Müzesi & Croke Park Stadyumu, Monastic Site, Kilkenny Kalesi, Dunmore Mağaraları gibi Dublin ve çevresindeki birçok güzel yeri görebilirsin.

Emerald İrlanda Yaz Okulları Sana Neler Sunabilir?

İngilizce eğitimini en fazla 15 kişilik sınıflarda alabilir; yaz okulunun Alexandra College merkezinde ister aile yanında istersen de okul kampüsü içindeki öğrenci yurdunda, Griffith College merkezinde sadece öğrenci yurdunda, Sandford park ve St. Raphaela’s merkezlerinde sadece aile yanında konaklayabilirsin…

İngilizce öğrenmek için İrlanda’yı ziyaret etme fikri aklına yattıysa, ragbi eğitimin için Centre of English Studies (CES) İrlanda yaz okulunu da tercih edebilirsin.

Bunun için yaz okulunun Dublin’e yakın mesafede bulunan ve spor salonu, el sanatları stüdyosu, müzik odası, kütüphane, futbol sahası gibi birçok imkan sunan Mount Temple School merkezini ziyaret edebilirsin.

Eğitimin sırasında rol yapma, ikili ya da grup çalışmalarını ve çeşitli projeleri içeren İngilizce derslerine, haftada 15 saat(20 ders) katılabilirsin.

Ayrıca her hafta İrlanda kültürü, mitolojisi ve efsaneleri üzerine sunum ödevleri hazırlayarak, etkin bir yabancı dil eğitimi alabilirsin.

CES İrlanda yaz okulu ve Irish Rugby Institute (IRI) işbirliği ile sunulan haftada 11 saat katılabileceğin ragbi derslerinde ise atış, paslaşma, sağlık, beslenme, kuvvet ve oyunun zihinsel kısmı hakkında profesyonel eğitim görebilirsin.

Okulunda geçireceğin ders dışı zamanlarında da zumba, yoga, drama, İrlanda müziği ve dansı,  el sanatları, takım oyunları, karaoke, sinema gecesi gibi çeşitli yaz okulu aktivitelerinde enerjini atabilirsin.

Her Cumartesi yapılan okul gezileri sırasında ise, Howth Fishing Village, National Gallery of Ireland, Köpek Yarışı, Powerscourt Gardens and Glendalough, Trinity College, Kilkenny Kalesi, Ulusal Tarih Müzesi, Malahide Sahil Kasabası, Guinness Store House, Dublinia, St. Anne’s Park, Croke Park Stadyumu gibi Dublin ve çevresindeki birçok güzel yeri görebilirsin.

CES İrlanda Yaz Okulu Sana Neler Sunabilir?

İngilizce derslerine en fazla 15 kişilik sınıflarda katılabilir; ragbi derslerine haftada 4 gün öğleden sonraları 2pm-4.45pm saatleri arasında katılabilir; genel İngilizce programının yanı sıra haftada 27 ders alabileceğin yoğun İngilizce programını da değerlendirebilir; İrlanda ziyaretin sırasında okul çevresine çok yakın mesafede yaşayan bir ailenin yanında konaklayabilirsin…

  • Ardmore Language – Oxfordshire, Shiplake College (9-17 yaş)
  • Emerald Cultural Institute – Griffith College (11-17 yaş)
  • Emerald Cultural Institute – Alexandra College (11-17 yaş)
  • Emerald Cultural Institute – St. Raphaela’s (11-17 yaş)
  • Emerald Cultural Institute – Sandford Park (11-17 yaş)
  • Centre of English Studies – Dublin, Mount Temple School(14-17 yaş)
  • Aile Yanında 
  • Öğrenci Yurdunda 

Diğer premium Yaz Okulları

Yurtdışında Yaz Okulu Eğitimi Alınabilecek Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin