1. Neden Danışmanlık hizmeti almalıyım?

Çünkü onlarca ülke, şehir, program, konaklama ve okul seçenekleri arasında, kafan fazlasıyla karışabilir. Kendi başına yapacağın tercihler ve kaçıracağın fırsatlar, bütçeni oldukça sarsabilir. Evrak işlerin ya da vize başvurun sırasında oluşabilcek hatalar, yurt dışında dil eğitimi hayalini suya düşürebilir.  Oysa ki bilgi ve tecrübelerimizi sunduğumuz ücretsiz danışmanlık hizmetimizle, karşılaşabileceğin tüm engelleri aşabilirsin.

2. Yurt dışında eğitim almak için İngilizce bilmem gerekli midir?

Öğrenmeye gittiğini unutma…Yurt dışında dil okuluna gidebilmen için, İngilizce bilmen ya da seviyen önemli değildir. Sadece iş İngilizcesi gibi özel programlarda, belirli bir İngilizce seviyesine sahip olman gerekir.

3. Hangi ülke ve şehri tercih etmeliyim?

Tercih sana bağlıdır. Önerebileceğimiz seçenekler arasında, her zaman görmek istediğin, içinde yaşarken mutlu olabileceğin, aynı zamanda bütçene uygun olan ülke ve şehri mutlaka bulabilirsin.

4. Ne tür bir eğitim programı tercih etmeliyim?

Her okulda, ihtiyacına yönelik bir program bulabilirsin. İyi derecede İngilizce öğrenmek istiyorsan, “Akademik Sömestir/Yıl” programıyla kendini fazlasıyla geliştirebilirsin.Zamanın kısıtlıysa, benzer bir eğitimi “Yoğun İngilizce” programıyla alabilirsin. Bunların dışında, sınavlara (TOEFL, IELTS, GMAT,GRE… gibi), iş yaşamına ya da üniversiteye hazırlık konularında sunulan farklı programlara da katılabilirsin.

5. İngilizce seviyem neye göre belirlenir?

Okulunun ilk gününde katılacağın sınava göre seviyen ve sınıfın belirlenir.

6. Ne kadar sürede İngilizce öğrenebilirim?

Yabancı dili, hem sınıfında hem de yaşayarak öğreneceğin için, Türkiye’de olabileceğinden çok daha hızlı öğrenebilirsin. Yine de tüm süreç, senin çabana ve katılımına bağlıdır.

7. Ne kadar sürede yurt dışında dil eğitimi alabilirim?

İstediğin okulda en az 2, en fazla 52 hafta süresince, seviyene ve ihtiyacına göre bir programa katılabilirsin.

8. Yurt dışında dil eğitimi alabilmek için, hangi tarihte başvuru yapabilirim?

Yeni bir dil öğrenmek için, istediğin zaman yurt dışına gidebilirsin. Ancak, eğitime başlamak istediğin tarihten, en az 2 ay önce işlemlere başlaman gerekir. Erken hareket ederek, konaklama ve vize gibi konularda yaşayabileceğin sorunların önüne geçmiş olursun.

9. Yurt dışında eğitime ne zaman başlayabilirim?

Tarihler program türüne göre değişiklik gösterse de, başlangıç genelde Pazartesi günleridir.

10. Program sonunda sertifika alabilir miyim?

Her programın sonunda, katılım tarihlerini ve ulaştığın seviyeyi belirten bir sertifika alabilirsin.

11. Vize konusunda sorun yaşar mıyım?

Gideceğin ülkenin istediği şartlara uygunsan, vize formun eksiksiz doldurulmuşsa ve gerekli tüm belgelerin tamamlanmışsa, hiçbir sorunla karşılaşmazsın.

12. Eğitimim sırasında nerede kalabilirim?

Her okulun kendi konaklama seçenekleri vardır. Aile yanı, okul yurdu, öğrenci evi ya da öğrenci oteli gibi farklı konaklama türlerinden kendine uygun olanı seçebilirsin. Ayrıca, kalacağın yer için tek/çift kişilik, yarım/tam pansiyon, özel/paylaşımlı banyo gibi ihtiyacına yönelik tercihlerde bulunabilirsin.Bunların dışında, eğer imkanın varsa, kendi konaklamanı da ayarlayabilirsin.

13. Dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?

Çalışma izni Avustralya dışında, çoğu ülkede geçerli bir durum değildir. Sadece Avustralya’da, gerekli şartları sağlıyorsan, haftada 20 saat çalışabilirsin.

14. Yurt dışındayken, bir sorunla karşılaştığımda kimden yardım alabilirim?

Sadece gidene kadar değil, evine döneceğin güne kadar bizden yardım alabilir, her konuda kesinlikle bize danışabilirsin.

15. İhtiyacım olduğunda, ailem bana nasıl para gönderebilir?

Bunun için çok çeşitli yollar vardır. Uzun dönem için yurt dışında bulunacaksan bir banka hesabı açtırabilirsin. Kısa süreli ziyaretlerde ise (hesap açtırılamadığı için) “Western Union”ı kullanabilirsin.Üzerinde “Visa Electron” amblemi olan bir bankamatik kartına sahip olduğunda, ailenin kart hesabına yatıracağı Türk Lirası’nı, bulunduğun ülkenin herhangi bir bankamatiğinden, o ülkenin para birimi olarak çekebilirsin.

16. Okul ve konaklama ücretlerini ne zaman ödeyebilirim?

Katılacağın programın başlangıç tarihinden 2 ila 4 hafta öncesine kadar ödemelerini yapabilirsin.

Eğer aradığın soruyu ya da istediğin cevabı burada bulamadıysan, aklına takılanlar için hemen bize ulaşabilirsin