1.Yurt dışında yaz okuluna kimler gidebilir?

8-17 yaş aralığındaki tüm öğrenciler yurt dışında yaz okuluna gidebilir. Buna göre de her okulun yaş aralıklarına göre farklı programları ve lokasyon seçenekleri bulunur.

2.Yurt dışında yaz okuluna ne kadar süre için gidebilirim?

Yurt dışınaki bir yaz okuluna en az 2 hafta için gidebilirsin. Ancak daha fazla şey öğrenebilmen ve gideceğin yerin tadını çıkarman için, en az 3 haftalık bir ziyareti tavsiye ederiz.

3.Yurt dışında yaz okuluna gidebilmem için İngilizce bilmem gerekir mi?

Okulunun ilk gününde bir seviye tespit sınavına gireceğin için, az da olsa İngilizce bilmen gerekebilir. İlerleyen günlerde ise derslerin, katılacağın aktiviteler ve geziler sayesinde yabancı dilini fazlasıyla geliştirebilirsin.

4.Nasıl bir eğitim alabilirim?

Genellikle güncel konuları ele alan başlıklar üzerinden, konuşma ve dinleme ağırlıklı bir eğitim alabilir, ders dışında katılacağın tüm okul aktivitelerinde ve gezilerde ise öğrendiklerinin pratiğini yapabilirsin.

5.Sınıflar kaç kişiliktir?

Öğretmenlerinden yoğun ilgi görebilmen için, sınıflar en az 10, en fazla 15 kişiden oluşabilir ve yeni arkadaşlıklar için sınıfında farklı ülkelerden öğrenciler bulunabilir.

6.Ne gibi aktivitelere katılabilirim?

Aktiviteler genellikle el sanatları, drama ve yüzme, futbol, basketbol… gibi spor dalları üzerine olur. Ancak bulunduğun ülkeye ve tercih edeceğin okulun imkanlarına göre çok farklı aktivitelere de katılabilir, hatta bazı okullarda binicilik, tenis, dalma, golf, ya da dans gibi özel ilgi alanlarına yönelik profesyonel eğitim alabilirsin. Bunun için katılabileceğin premium programlarımızı da inceleyebilirsin.

7.Ziyaretim sırasında nerede kalabilirim?

Gidebileceğin okulların çoğu üniversite kampüsü içinde ya da kendine ait kampüse sahip olan yerlerdir. Bu nedenle okul kampüsündeki öğrenci yurdunda, arkadaşlarınla birlikte kalabilir, aynı zamanda tüm öğünlerini yurtta alabilirsin.

Ama gideceğin yerin kültürünü daha yakından tanımak istersen sana uygun olan ve okuluna yakın mesafede yaşayan bir ailenin yanında da konaklayabilirsin. Burada kalırken öğlen yemeklerini okulunda, sabah ve akşam yemeklerini ise ailenle yiyebilirsin.

8.Gideceğim yerde güvenliğim nasıl sağlanabilir?

Havaalanında karşılanacağın andan, program bitiminde tekrar havaalanına bırakılacağın ana kadar, her zaman grup liderlerinin gözetimi altında olursun. Normal zamanların dışında da herhangi bir ihtiyaç ya da olası bir problem durumunda, mutlaka grup liderlerinden ya da gözetmenlerinden yardım alabilirsin.

Eğer aradığın soruyu ya da istediğin cevabı burada bulamadıysan, aklına takılanlar için hemen bize ulaşabilirsin