Yurt dışında lise eğitimi almayı planlıyorsan İngiltere’de bulunan Bellerbys College dört farklı lokasyon seçeneği ile eğitim ve bütçe açısından tam sana göre…

Brighton, Cambridge, Oxford, Londra olmak üzere İngiltere’nin 4 farklı şehrinde şubeleri bulunan Bellerbys College ile üniversite hayatına hem akademik hem de uygulamalı bir eğitim alarak hazırlanabilirsin.

Eğitim alacağın programı ise yaş aralığına göre belirleyebilir, şehir seçimini ise alacağın eğitimin sunulduğu lokasyona göre yapabilirsin.

Eğer 13 yaşındaysan Bellerbys College’ın sadece Brighton şehrinde sunulan GCSE Pathway programına katılarak, lise eğitimine 9.sınıftan başlayabilirsin.

(GCSE Pathway programına Türkiye’de 7. ve 8. sınıf not dökümün/not ortalaman ve IELTS sınavından en az 4.5 puan alarak başvurabilirsin.)

Bu eğitim sırasında, GCSE’ye daha iyi hazırlanabilmek için zorunlu derslere ek olarak tüm seçmeli derslere katılabilirsin.

Farklı dersleri deneyerek, ileride ne olmak istediğine ve bunun için GCSE eğitimin sırasında hangi dersleri seçeceğine ya da hangi yolu izleyeceğine daha rahat karar verebilirsin.

Ders programın içinde de İngilizce, Matematik, Fen, Beden Eğitimi, Yabancı Dil ve Bilgi Teknolojileri gibi zorunlu derslerine ek olarak, Ekonomi, İşletme, Psikoloji, Sanat, Tarih, Coğrafya, Drama, Küresel Perspektifler gibi seçmeli derslerin her birine 4 hafta süresince katılabilirsin.

Eğer 14 yaş ve üzerindeysen 10. sınıftan itibaren GCSE eğitimini almaya başlayabilirsin.

(Türkiye’de 8. ve 9.sınıf not dökümün/not ortalaman ve IELTS sınavından en az 5.0 puan alarak başvurabilirsin.)

Bunun için başlangıçta yönelmek istediğin alana ya da üniversitede eğitim görmek istediğin bölüme göre GCSE programını belirleyebilir, zorunlu derslerine ek olarak seçmeli dersler içinden 3 tanesini seçebilirsin.

10. ve 11. sınıf eğitiminin sonunda zorunlu ve seçmeli derslerinden yapılan sınavlar sonucunda GCSE -General Certificate of Secondary Education- belgeni alarak 12.sınıfa geçebilir ve A Level eğitimine başlayabilirsin.

15 yaş üzerindeysen 2 yıl(6 dönem) sürecek olan, 12. ve 13.sınıf için  A Level eğitimini almaya başlayabilirsin.

(Yine not ortalaman/not dökümün ve en az 5.5 IELTS puanıyla A-Level eğitimine başvurabilirsin.)

Bunun için Bellernys College’ın sunduğu Muhasebe, Sanat, Biyoloji, İşletme, Kimya, Ekonomi, İngiliz Edebiyatı, İleri Matematik, Coğrafya, Hükümet ve Politika, Grafik İletişim, Tarih, Sanat Tarihi, Hesaplama, Hukuk, Matematik, Medya Çalışmaları, Yabancı Diller, Fotoğrafçılık, Fizik, Psikoloji ve Sosyoloji dersleri içinden 4 tanesini seçebilirsin.

Diğer ingiltere Liseleri

Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin