Yurtdışı Dil Okulları

İngilizce’yi gerçekten öğrenmek istiyorsan, konuşulduğu yere gitmen yeter.

 

Gideceğin yerde sadece yeni bir dili değil, farklı hayatları da öğrenebilir, başka bir dünyayı görerek kendini de geliştirebilirsin.

 

Bunun için, ihtiyacına uygun programlar sunabilen onlarca dil okulu arasından istediğini tercih ederek, hem İngilizce öğrenebilir hem de kendini aşabilirsin.

 

Ancak gideceğin ülkeye, şehre ya da dlk okuluna karar vermeden önce,  “Gitmek için İngilizce bilmem gerekli mi?” sorusu aklına takıldıysa, yurt dışına öğrenmek için gideceğini unutma!!

 

Hiç İngilizce bilmeden istediğin ülkeye gidebilir, istediğin dil okuluna kaydolabilir ve orada geçireceğin süre boyunca bol bol İngilizce’ye maruz kalarak, rahatlıkla öğrenebilirsin.

 

Eğer az da olsa İngilizce biliyor ve kendini geliştirmek için yurt dışında bir dil okuluna gitmeyi düşünüyorsan, okulunun ilk günü gireceğin bir seviye tespit sınavıyla, kendine uygun seviyeden eğitimine başlayabilirsin.

 

Haftalık ders saatine göre farklılık gösteren Genel İngilizce ya da Yoğun İngilizce programlarından ihtiyacına uygun olana katılabilir, hatta bazı dil okullarında ek olarak, öğretmeninden birebir özel ders alabilirsin.

 

Genel ve yoğun İngilizce eğitiminin dışında, mesleğin için dil eğitimi almak istiyorsan İş için İngilizce programlarına,  TOEFL, IELTS, GMAT, Cambridge… gibi sınavlar için eğitim almak istiyorsan Sınavlara Hazırlık için İngilizce programlarına katılabilirsin.

 

Bu farklı programların yanı sıra, ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINIFI EĞİTİMİni de anlaşmalı dil okullarında alabilir, Türkiye’deki üniversitende geçireceğin vakti, yurt dışındaki bir dil okulunda değerlendirebilirsin.

 

Üstelik sadece Türkiye’de değil, Amerika, İngiltere, Kanada, Polonya ya da Macaristan … gibi farklı ülkelerde üniversite eğitimi almayı düşünüyorsan, İngilizce hazırlık sınıfı eğitimini istediğin ülkenin uygun bir dil okulunda alabilirsin.

İngilizce’yi yerinde, yani yurt dışında öğrenme fikri aklına yattıysa, hangi ülkeye gitmek istediğine karar vererek, bu sürecin ilk adımını atabilirsin.

 

Yurt dışında dil okulu denildiğinde, aklına hemen Amerika ya da İngiltere gelebilir. İkisi arasında büyük bir fiyat farkı bulunmadığını göz önüne alarak, tercihini hep görmek istediğin ülkeden yana yapabilirsin.

 

Amerika ve İngiltere dışında, büçene ve yaşam şekline uygun olabilecek farklı alternatifleri de değerlendirebilirsin.

 

Kanada’da bir dil okuluna gitmeyi tercih edersen, kolay bir öğrenci hayatı yaşayabilir, çok daha medeni ve rahat bir ülkede İngilizce eğitimi alabilirsin. Ayrıca iki resmi dili olan Kanada’da, İngilizce’nin yanı sıra Fransızca da öğrenebilirsin.

 

Avustralya’yı tercih edersen bahsettiğimiz diğer dört ülkeye göre fiyat farkı yaşamadan, refah seviyesi yüksek ve rahat bir ülkede eğitim alabilirsin. Ayrıca ziyaretin 24 haftanın üzerinde olacaksa, eğitimin sırasında haftada 20 saat çalışma iznine de sahip olabilirsin.

 

Eğer yurt dışına ilk çıkışın olacaksa, Malta gibi küçük ve güvenli bir ülkeyi tercih edebilirsin. Ayrıca kısıtlı bir bütçen varsa, ekonomik bir dil eğitimi için Malta’yı seçebilirsin.

 

Anlatılan tüm ülkelerin dışında, daha farklı bir alternatif arıyorsan, İrlanda’yı da inceleyebilirsin. İngiltere’ye göre daha hesaplı ve Türk öğrenci sayısı daha az olan İrlanda’da, aksan sıkıntısı yaşamadan İngilizce’yi rahatlıkla öğrenebilirsin.

 

Bunların dışında Almanca, İtalyanca, İspanyolca ya da Fransızca gibi farklı dilleri de konuşuldukları ülkelerde öğrenebilirsin.

 

Kararını verdiysen, ülkeler ve dil okulları hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için bize ulaşabilirsin

Ülkeler ve Programlar
Kampanyalı Dil Okulları
Giden Bilir
Bilmek İstediklerin