Yurtdışı Dil Okulları

İngilizce’yi gerçekten öğrenmek istiyorsan, konuşulduğu yere gitmen yeter.

Gideceğin yerde sadece yeni bir dili değil, farklı hayatları da öğrenebilir, başka bir dünyayı görerek kendini de geliştirebilirsin.

Bunun için, ihtiyacına uygun programlar sunabilen onlarca dil okulu arasından istediğini tercih ederek, hem İngilizce öğrenebilir, hem de kendini aşabilirsin.

Yurt Dışında Dil Okuluna Hiç Yabancı Dil Bilmeden Gidebilirsin

Gideceğin ülkeye, şehre ya da okula karar vermeden önce,  “Gitmek için İngilizce bilmem gerekli mi?” sorusu aklına takıldıysa, yurt dışına öğrenmek için gideceğini unutma!!

Hiç İngilizce bilmeden istediğin ülkeye gidebilir,  istediğin dil okuluna kaydolabilir ve orada geçireceğin süre boyunca bol bol İngilizce’ye maruz kalarak, rahatlıkla öğrenebilirsin.

Eğer az da olsa İngilizce biliyor ve kendini geliştirmek için yurt dışında bir dil okuluna gitmeyi düşünüyorsan, okulunun ilk günü gireceğin bir seviye tespit sınavıyla, kendine uygun seviyeden eğitimine başlayabilirsin.

Yurt Dışındaki Dil Okullarında İhtiyacına Uygun Eğitim Programları Bulabilirsin

Yurt dışında tercih edebileceğin her dil okulunda, haftalık ders saatine göre farklılık gösteren Genel İngilizce ya da Yoğun İngilizce programlarından ihtiyacına uygun olana katılabilir; hatta bazı okullarda ek olarak, öğretmeninden birebir özel ders alabilirsin.

Genel ve yoğun İngilizce eğitiminin dışında, mesleğin için dil eğitimi almak istiyorsan İş İngilizcesi programlarına;  TOEFL, IELTS, GMAT, Cambridge… gibi sınavlar için eğitim almak istiyorsan Sınavlara Hazırlık için İngilizce programlarına; yurt dışında üniversite hayalini gerçekleştirmek için akademik alanda İngilizce’ni geliştimek istiyorsan da Üniversiteye Hazırlık için İngilizce programlarına katılabilirsin.

Üniversite Hazırlık Sınıfı Eğitimi’ni de Yurt Dışındaki Bir Dil Okulunda Alabilirsin

Bu farklı programların yanı sıra, ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SINIFI EĞİTİMİ’ni de anlaşmalı dil okullarında alabilir, Türkiye’deki üniversitende geçireceğin vakti, yurt dışındaki bir dil okulunda değerlendirebilirsin.

Üstelik sadece Türkiye’de değil, Amerika, İngiltere, Kanada, Polonya ya da Macaristan … gibi farklı ülkelerde üniversite eğitimi almayı düşünüyorsan, İngilizce hazırlık sınıfı eğitimini, istediğin ülkenin uygun bir dil okulunda alabilirsin.

Yurt Dışında Dil Eğitimin için Bütçene Uygun Bir Ülke ve Şehir Seçebilirsin

İngilizce’yi yerinde, yani yurt dışında öğrenme fikri aklına yattıysa, hangi ülkeye gitmek istediğine karar vererek, bu sürecin ilk adımını atabilirsin.

Yurt dışında dil okulu denildiğinde, aklına hemen Amerika ya da İngiltere gelebilir. İkisi arasında büyük bir fiyat farkı bulunmadığını göz önüne alarak, tercihini hep görmek istediğin ülkeden yana yapabilirsin.

Amerika ve İngiltere dışında, büçene ve yaşam şekline uygun olabilecek farklı alternatifleri de değerlendirebilirsin.

Örneğin İngiltere yerine İrlanda gibi farklı bir ülkeyi değerlendirebilir, kolay yaşam şartları, doğası ve güvenli bir öğrenci şehri olması nedeniyle bu ülkeden oldukça memnun kalabilirsin.

İngiltere’ye göre daha hesaplı ve Türk öğrenci sayısı daha az olan İrlanda’da, aksan sıkıntısı yaşamadan İngilizce’yi rahatlıkla öğrenebilirsin.

Kanada’yı tercih edersen, kolay bir öğrenci hayatı yaşayabilir, çok daha medeni ve rahat bir ülkede İngilizce eğitimi alabilirsin.

Ayrıca iki resmi dili olan Kanada’da, İngilizce’nin yanı sıra Fransızca da öğrenebilirsin.

Avustralya’yı tercih edersen bahsettiğimiz diğer ülkelere göre fiyat farkı yaşamadan, refah seviyesi yüksek ve rahat bir ülkede eğitim alabilirsin.

Ziyaretin 24 haftanın üzerinde olacaksa, eğitimin sırasında haftada 20 saat çalışma iznine de sahip olabilirsin.

Eğer yurt dışına ilk çıkışın olacaksa, Malta gibi küçük ve güvenli bir ülkeyi de tercih edebilirsin. Ayrıca kısıtlı bir bütçen varsa, ekonomik bir eğitim için Malta’yı oldukça uygun bulabilirsin.

İngilizce Dışındaki Diller için de Konuşulduğu Ülkedeki Dil Okullarını Tercih Edebilirsin

Bunların dışında Almanca, İtalyanca, İspanyolca ya da Fransızca gibi farklı dilleri de konuşuldukları ülkelerde öğrenebilir ve her ülkede ybancı dil eğitimin için farklı programlar sunabilen dil okullarını bulabilirsin.

Kararını verdiysen, ülkeler ve okullar hakkında daha detaylı bilgi almak için sitemizi inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için bize ulaşabilirsin

Yurtdışı Dil Okulları Eğitimi İçin Ülkeler
Yurtdışı Eğitimi İçin Kampanyalı Dil Okulları
Giden Bilir

Yurtdışında Dil Okulları Eğitimi İçin Sorulan Sorular

1. Neden Danışmanlık hizmeti almalıyım?
2. Yurt dışında eğitim almak için İngilizce bilmem gerekli midir?
3. Hangi ülke ve şehri tercih etmeliyim?
4. Ne tür bir eğitim programı tercih etmeliyim?
5. İngilizce seviyem neye göre belirlenir?
6. Ne kadar sürede İngilizce öğrenebilirim?
7. Ne kadar sürede yurt dışında dil eğitimi alabilirim?
8. Yurt dışında dil eğitimi alabilmek için, hangi tarihte başvuru yapabilirim?
9. Yurt dışında eğitime ne zaman başlayabilirim?
10. Program sonunda sertifika alabilir miyim?
11. Vize konusunda sorun yaşar mıyım?
12. Eğitimim sırasında nerede kalabilirim?
13. Dil eğitimi alırken çalışabilir miyim?
14. Yurt dışındayken, bir sorunla karşılaştığımda kimden yardım alabilirim?
15. İhtiyacım olduğunda, ailem bana nasıl para gönderebilir?
16. Okul ve konaklama ücretlerini ne zaman ödeyebilirim?