Eğer 7-17 yaşları arasındaysan ve bu sene bambaşka bir yaz tatili yapmayı planlıyorsan, yurt dışında bir yaz okuluna giderek, anlata anlata bitiremeyeceğin bir yaz macerası yaşayabilirsin.

Gideceğin yerde İngilizce’yle birlikte yepyeni şeyler öğrenebilir, yepyeni arkadaşlıklar edinebilir, hayalini kurduğun yerleri görebilir ve yepyeni bir “sen” tanıyabilirsin.

Bu maceraya atılmadan önce, “Gitmek için İngilizce bilmem gerekir mi?” Sorusu aklına takıldıysa, öğrenmeye gittiğini unutma.

Tıpkı senin gibi, dünyanın farklı yerlerinden gelen onlarca çocuğa İngilizce öğreten, aktiviteleriyle eğlendiren ve birbirinden harika yerleri gezdiren birçok iyi okul içinden, istediğin ülkede ve istediğin şehirde olanı seçebilirsin.

Seçeceğin okulda, istersen hafta yaklaşık 15 saat ders görebileceğin Genel İngilizce, istersen de haftada yaklaşık 20 saat ders görebileceğin Yoğun İngilizce programına katılabilirsin.

En az 2 haftadan başlayan bu programlar içinden ihtiyacın olanı seçebilir ve orada kalacağın süreyi kendin belirleyebilirsin.

Eğer İngilizce’yi biliyor, ama kendini biraz daha geliştirmek için bir yaz okuluna gitmeyi düşünüyorsan, okulunun ilk günü gireceğin bir seviye tespit sınavıyla, bulunduğun seviyeden İngilizce eğitimine devam edebilirsin.

Katılacağın derslerde güncel konular üzerinden, ağırlıklı olarak da konuşmaya dayalı eğitim alabilir ve çok farklı tekniklerle İngilizce’yi rahatlıkla öğrenebilirsin.

Dersler haricinde dans, spor, tiyatro, grup oyunları, el sanatları, sinema geceleri ve daha buraya sığdırılamayacak kadar çok çeşitli aktivitelerle, okul kampüsünde eğlenmeye devam edebilirsin.

Hafta sonları ya da haftanın bazı günlerinde ise, okulunun hazırlayacağı tam ya da yarım günlük gezilerle, gideceğin ülkenin en güzel yerlerini görebilirsin.

Eğlenmekten ve gezmekten yorgun düşeceğin günlerin sonunda ise, okul kampüsü içinde yer alan öğrenci yurdunda, kendine özel ya da arkadaşınla paylaşacağın bir odada kalabilirsin.

Ama sen gideceğin yerin kültürünü daha yakından tanımak istersen, okuluna yakın mesafede yaşayan bir ailenin yanında konaklayabilir ve kendini evinde gibi hissedebilirsin.

Ayrıca sana her anında ve her konuda yardımcı olabilecek bir öğretmeni, grup liderini ya da gözetmeni ihtiyaç duyduğun her zaman yakınında bulabilir, böylece hep güvende olabilirsin.

Farklı bir dünyayı keşfetme fikri aklına yattıysa, gitmek isteyebileceğin ülkeyi seçmek için  tavsiyelerimize bir göz atabilirsin.

Amerika’ya gitmeyi tercih edersen Disneyland, Universal Studios, Magic Kingdom, Busch Gardens, Epcot Center gibi dünyaca ünlü tema parklarını görebilir, Florida, Miami, Hollywood, Malibu, Boston, New York, Los Angeles gibi Amerika’nın en güzel şehirlerini gezebilirsin.

İngiltere’yi tercih edersen tarihi okul binalarında geçmişe yolculuk yapabilir, kısa mesafeler sayesinde bulunduğun yere yakın farklı şehirleri de ziyaret edebilir ve Londra, Oxford, Cambridge, Canterbury, Hasting, Bournemouth gibi birçok yeri gezebilirsin.

Eğer yurt dışına ilk çıkışın olacaksa, Malta gibi küçük bir ülkede çok daha rahat edebilirsin. Bir ucundan diğer ucuna en fazla 1,5 saatte varabileceğin bu Akdeniz ülkesinde, güneşin ve denizin tadını bol bol çıkarabilirsin.

Hepsinden farklı bir seçenek arıyorsan Kanada’yı düşünebilirsin. Vancouver, Toronto, Montreal gibi şehirlerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle  de ünlü Kanada’da, çok farklı doğa sporları yapma imkanı bulabilirsin.

Seçeceğin ülkeyi istersen kendi başına, istersen öğretmenin ve okul arkadaşlarından oluşacak grubunla, istersen de ailenle birlikte ziyaret edebilirsin.

Bunların yanı sıra Premium programları da inceleyebilirsin. Bu özel programlar içinde İngilizce öğrenirken, dans, binicilik, su sporları, oyunculuk, fotoğrafçılık ya da ilgini çekebilecek farklı bir alanda kendini geliştirebilirsin.

Farklı bir yaz için sabırsızlanıyorsan, gitmek isteyeceğin ülkeyi aşağıdan seçerek, o ülkedeki okulları inceleyebilir ya da yaz okulları hakkında daha fazla şey öğrenmek için hemen bize ulaşabilirsin

Ülkeler ve Programlar

Giden Bilir

Bilmek İstediklerin