Amerika’da üniversite eğitimin için tercih edebileceğin okullardan bir tanesi olan Hult Uluslararası İşletme Okulu’nda, sadece işletme üzerine profesyonel bir eğitim alabilirsin.

Amerika’da Boston, San Francisco ve New York şubeleri bulunan bu üniversitede tercih edeceğin lisans ya da yüksek lisans bölümüne göre, eğitim hayatını farklı bir şehirde geçirebilirsin.

4 yıl süren İşletme Yönetimi lisans eğitimin sırasında, ilk iki sene genel işletme eğitimi alabilir ve üçüncü sınıftan itibaren Yönetim, Pazarlama, Girişimcilik, Finans ve Muhasebe derslerinden istediğini uzmanlık alanı olarak seçebilirsin.

Son senende ise, Capstone Projesi adı altında, Hult Business Challenge’a ya da the Hult Kurucu Laboratuvarı’na katılabilir, bitirme tezini yazabilir veya staj yapabilirsin.

Yüksek lisans alanında ise daha fazla eğitim programı bulabilir ve özellikle Uluslararası İşletme yüksek lisans/master eğitimine,  farklı alanda 6 aylık bir eğitim daha ekleyerek, çift diplomayla mezun olabilirsin.

Örneğin 1 yıllık İşletme yüksek lisans/master eğitimine, 6 aylık Finans, İşletme Analitiği, Yıkıcı Yenilik veya Uluslararası Pazarlama eğitimini ekleyerek, çift diploma alabilirsin.

Amerika Hult Uluslararası İşletme Okulu Sana Neler Sunabilir?

İşletme eğitimini, okulunun İngiltere-Londra, Çin-Şanghay ya da Dubai merkezlerinde de alabilir; Boston’da Uluslararası İşletme, Uluslararası Pazarlama ve Finans alanlarında yüksek lisans/master eğitimini ve İşletme Yönetimi lisans eğitimini alabilir; San Francisco’da Uluslararası İşletme, İşletme Analitiği, Yıkıcı Yenilik yüksek lisans/master eğitimi, İşletme Yönetimi lisans eğitimi ve Uluslararası Pazarlama yüksek lisansının seçmeli derslerini alabilir; New York’ta Uluslararası İşletme, Uluslararası Pazarlama ve Finans yüksek lisans/master bölümünün seçmeli derslerine katılabilirsin…

Diğer amerika Üniversiteleri

Diğer Ülkeler

Bilmek İstediklerin