İspanyolca ile ilgili, bizden sadece “J’lerin H olarak okunduğunu”; ama İspanya’da dil eğitimiyle ilgili bundan çok daha fazlasını öğrenebilirsin.

Öncelikle İspanyolca konusuna çok takılma, İspanya’da bir dil okuluna, tek kelime bilmeden ya da yukarıda sana öğrettiğimiz kadarıyla başlayabilirsin.

Ama az da olsa İspanyolca biliyorsan, okulunda bir seviye tespit sınavına girerek, hangi sınıfta eğitim alacağını belirleyebilirsin.

Yine de bu kararların öncesinde, İspanya’da dil eğitimine şehir, okul ve program seçerek başlayabilirsin.

Eğer kalabalık ve hareketli şehirleri seviyorsan Barcelona ya da Madrid gibi lokasyonları;

Daha sakin ve yaşaması kolay bir şehir arıyorsan Sevilla, Salamanca, Granada… gibi lokasyonları;

Deniz olmadan yaşayamam diyorsan da Cadiz, Marbella, Malaga, Alicante… gibi şehirleri tercih edebilirsin.

Yine de hangisini seçersen seç, birinde yaşarken diğerlerini okul gezilerin sırasında ya da yeni arkadaş grubunla birlikte rahatlıkla gezebilirsin.

Şehir seçiminle birlikte okul seçimini de yapabilir ve seçeceğin dil okulunda genel İspanyolca, iş için İspanyolca, DELE için hazırlık ya da üniversite için İspanyolca eğitimi gibi her tür programı bulabilirsin.

Ayrıca okulunun sunacağı çeşitli aktivite programları ve yarım ya da tam günlük şehir gezileri sırasında İspanyol kültürü konusunda kendini geliştirebilirsin.

İspanya’da geçireceğin bu harika zaman süresince de okulun ayarlayacağı bir İspanyol aile yanında konaklayabilirsin.

Ama sen daha fazla özgürlük istiyorsan, yine okulunun ayarlayacağı öğrenci yurdu, öğrenci evi, paylaşımlı apartman ve otel seçenekleri içinden kendine uygun olanı tercih edebilirsin.

Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda yer alan İspanya dil okullarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin

İspanya Dil Okulları

Kampanyalı İspanya Dil Okulları

Diğer Ülkeler ve Programlar