İngilizce öğrenmek için yurt dışına gitme fikrinin ardından, kendini “İngiltere mi yoksa Amerika mı?” sorusuyla boğuşurken bulabilirsin. 

İngiltere’de dil eğitimi almak için ayıracağın bütçe, şehir, okul, program ve konaklama türüne göre değişiklik gösterse de; uçak biletinle birlikte hesapladığımızda, İngiltere’de dil eğitimi ile Amerika’da dil eğitimi arasında büyük bir fiyat farkı bulamayabilirsin.

Bu sonuçtan yola çıkarak İngiltere’de bir dil okuluna kaydolmayı tercih edersen, Amerika’ya kıyasla evine daha yakın olabilir ve daha az saat farkı yaşayabilirsin.

İngiltere’de dil eğitimi fikri aklına yattıysa, bu süreçte ilk adımı sana, ihtiyaçlarına ve bütçene uygun bir şehir seçerek atabilirsin. 

Eğer, İngiltere’ye gitmişken Londra’da kalınır diyorsan, bütçeni biraz genişleterek, hareketli, kalabalık ve zengin bir kültürün içinde yaşayabilirsin.

Ayrıca İngiltere’deki tüm dil okullarının, Londra’da bir şubesini bulabilirsin.

Dolu dolu bir öğrenci hayatı yaşamak istiyorum diyorsan, Cambridge ya da Oxford gibi üniversite şehirlerini tercih edebilir, İngilizce eğitimini tarihi binalarda ve dünyaca ünlü üniversitelerin kampüslerinde alabilirsin.

Ama bizim gibi deniz görmeden yaşayamam dersen Brighton, Bournemouth, Hastings, Eastbourne gibi İngiltere’nin güney sahillerini tercih edebilirsin.

Ve eğer yurt dışına ilk çıkışın olacaksa, tedirginliğini yenebilmen ve kendini daha rahat hissetmen için daha küçük ve sakin şehirleri de değerlendirebilirsin.

Yine de aklın hiçbirinde kalmasın. Çünkü İngiltere’nin kısa mesafeleri sayesinde, bütçene uygun olan şehri seçip, görmek istediğin yerleri boş zamanlarında ziyaret edebilirsin.

Okul seçimini ise, İngilizce dil eğitimi konusundaki ihtiyaçlarına ve yine bütçene göre belirleyebilirsin.

İster farklı ülkelerde de şubeleri bulunan büyük dil okullarını, istersen de İngiltere’ye özgü butik dil okullarını tercih edebilirsin.

Ancak endişen olmasın ki, her dil okulunda Genel/Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Yıl, Sınavlara ya da Üniversiteye Hazırlık için İngilizce gibi farklı programları bulabilir ve içinden ihtiyacına uygun olanı rahatlıkla seçebilirsin.

İngiltere’deki dil eğitimin sırasında konaklayacağın yeri de yine kendi isteklerine göre belirleyebilirsin.

Örneğin İngiliz kültürünü daha yakından tanıyabilmek için bir ailenin yanında konaklamayı tercih edebilirsin.

Özellikle başlangıç için, aile yanında kalarak, yaşayacağın çevreye daha kolay uyum sağlayabilirsin.

Ayrıca yanında kalacağın aile hakkında, gitmeden önce bizden bilgi alabilir ve onlarla iletişim kurabilirsin.

Ama sen özgürlüğüne fazla düşkünsen, kampüs içinde bulunan ya da dil okulunun anlaşmalı olduğu bir öğrenci yurdunda da konaklayabilirsin.

Yukarıda anlatılanlarla aklındaki sorulara yanıt bulabildiysen, aşağıda yer alan İngiltere’deki dil okullarını inceleyebilir; ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin

İngiltere Dil Okulları

Kampanyalı İngiltere Dil Okulları

Diğer Ülkeler ve Programlar