Yaşaması kolay, fazlasıyla medeni ve güvenli bir ülkede İngilizce eğitimi almayı düşünüyorsan, Kanada’yı tercih edebilirsin.

Özellikle ileride üniversite eğitimini de Kanada’da almayı düşünüyorsan, eğitimin sırasında ve sonrasında sunabileceği iş imkanı ve oturma izni gibi olanakları açısından, bu ülkeden oldukça memnun kalabilirsin.

Ancak öncesinde Kanada’da dil eğitimi hakkında bizden biraz bilgi alabilirsin.

Yaşayacağın şehri, dil okulunu, katılacağın programı ve konaklama türünü, ihtiyaçlarına ve bütçene göre belirleyebilirsin. 

Bu sürece ilk olarak şehir seçiminle başlayacak olursak; diğerlerine göre biraz fiyatlı ama Kanada’nın  kalabalık ve eğlenceli lokasyonlarında dil eğitimini almak istersen, Toronto, Vancouver ya da Montreal’i tercih edebilirsin.

Aklın Amerika’da kaldıysa da Toronto ve Vancouver şehirlerinden, komşu ülkeye kısa ziyaretler yapabilirsin.

(Montreal’de İngilizce’nin yanında Fransızca da öğrenebilirsin.)

Eğer Kanada konusunda kararlı ama bütçe konusunda endişeliysen Halifax, Surrey ya da Victoria gibi şehirlerde, diğerlerine kıyasla daha rahat yaşayabilirsin.

Şehir konusunda kararsız kalırsan, birden fazla şubesi bulunan bir dil okuluna kaydolarak, Kanada’ya gittikten sonra da dil eğitimi alacağın lokasyonu değiştirebilirsin.

Dil okul seçimini ise, İngilizce eğitimi konusundaki ihtiyaçlarına ve yine bütçene göre belirleyebilirsin.

Seçebileceğin her dil okulunda Genel/Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Yıl,  Sınavlara ya da Üniversiteye Hazırlık için İngilizce gibi farklı programları bulabilir ve içinden ihtiyacına uygun olanı rahatlıkla seçebilirsin.

Gideceğin okulu ve şehri seçtikten sonra nerede kalacağını da merak ediyorsan, Kanada’yı özgürce yaşamak için öğrenci yurdunu, bir Kanadalı gibi yaşamak içinse aile yanını tercih edebilirsin. 

Özellikle de orada geçireceğin ilk günler için, Amerikalı bir aile sana iyi geceler dilerken, Kanadalı bir ailenin üzerini örtecek kadar ilgili olduğunu aklında tutarak, aile yanı tavsiyemize kulak verebilirsin.

Kanada’da dil eğitimi fikri aklına yattıysa aşağıda yer alan Kanada’daki dil okullarını inceleyebilir; ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin

Kanada Dil Okulları

Kampanyalı Kanada Dil Okulları

Diğer Ülkeler ve Programlar