7-17 yaşları arasında bir maceraperestsen, bu yaz geçmişe yolculuk yapabilir, kaleleri, kuleleri, sarayları gezebilir, yağmurlarda ıslanabilir, sahillerde kuruyabilir ve İngilizce’yi ana vatanında öğrenebilirsin.

Tüm bunları yapabilmek için ise, evine sadece 4 saat uzaklıkta bulunan İngiltere’yi ziyaret edebilirsin.

Seçim yapmakta zorlanacağın kadar  iyi yaz okulları arasından, severek gideceğin, eğlenerek öğreneceğin, bol bol gezeceğin ve belki hiç ayrılmak istemeyeceğin  bir okulu rahatlıkla bulabilirsin.

Ancak seçimini yapmadan önce, okulların bulunduğu şehirleri ve bu şehirlere göre değişen yaş aralıklarını incelemeyi unutma. Böylece, kendi yaşıtlarınla birlikte olabileceğin programı sunan ve istediğin şehirde bulunan bir yaz okulunu daha kolay seçebilirsin.

Okul seçimini,  verilen eğitim programlarına(Genel ya da Yoğun İngilizce gibi), sunulan aktivitelere (spor, dans ya da sanat gibi ilgi duyabileceğin alanlara göre) ve gezi programlarına göre de yapabilirsin.

Hem eğitim alabileceğin hem de çeşitli aktivitelerine katılabileceğin okulunda, konaklamanı da yapabilirsin. İngiltere’deki yaz okulları, genellikle üniversitelerin ya da tarihi okulların kampüsleri içinde yer aldığı için, yeni arkadaşlarınla birlikte kampüs içindeki öğrenci yurdunda kalabilirsin.

Öğrenci yurduna alternatif olarak, okuluna yakın mesafede yaşayan bir aile yanında da kalabilir, böylece İngiliz ev yaşamını ve kültürünü daha yakından tanıyabilirsin.

Okulunun yanı sıra şehir seçimi konusunda da biraz tavsiye istersen, kalabalığı ve hareketi seviyorsan Londra, tarihe ilgin varsa Oxford ya da Cambridge gibi şehirleri tercih edebilirsin.

Ama yurt dışına ilk çıkışın olacaksa Swanage, Pangbourne, Sherborne, Berkshire gibi sakin yerlerde daha rahat hareket edebilir ve gittiğin yere daha kolay alışabilirsin.

Ve eğer “Madem yaz tatilindeyim,  İngiltere’nin yazını yaşamak isterim.” dersen   Bournemouth ya da Brighton gibi, İngiltere’nin sahil kesimlerini de tercih edebilirsin.

Yine de aklın hiçbirinde kalmasın, çünkü İngiltere’nin kısa mesafeleri sayesinde, bulunduğun yerin yakınındaki şehirleri de okul gezilerin sırasında ziyaret edebilirsin.

Karar vermende yardımcı olması için, aşağıdan İngiltere’deki yaz okullarını inceleyebilir ya da okul, program, konaklama ve fiyat konularında, sana özel öneriler sunabilmemiz için hemen bize ulaşabilirsin

İrlanda Yaz Okulları

Ülkeler ve Programlar